امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131340
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک گردشگر اروپایی که مدتی قبل با قطار توریستی به ایران سفر کرده در مصاحبه ای با روزنامه ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک گردشگر اروپایی که مدتی قبل با قطار توریستی به ایران سفر کرده در مصاحبه ای با روزنامه فایننشیال تایمز لندن از روزهای شادش در ایران سخن گفت و سفر به ایران را تجربه ای متفاوت توصیف کرده است.
او درباره سفر دو هفته ای خود با ایران قطار لوکس گردشگران از بوداپست مجارستان به تهران می گوید: «زمانی که وارد تهران شدیم، با تعداد زیادی شهروندان خوش برخورد تهرانی در نزدیکی قطار و درکنار فرش قرمز مواجه شدیم که نور فلاش گوشیهای هوشمند آنها قطع نمی شد، از سوی دیگر فیلمبرداران تلویزیون ایران نیز مشغول تهیه فیلم بودند.»
وی در ادامه می افزاید: «در ماه‌های اخیر گردشگران خارجی ایران رشد چشمگیری یافته و تاکنون بیش از چهار و نیم میلیون نفر از ایران دیدن کردند که افزایش 35 درصدی گردشگران خارجی ایران در مقایسه با سال 2013 را نشان می دهد. از سوی دیگر گردشگران اروپایی ایران نیز رشد 200 درصدی داشته و دولت ایران نیز از هدفگذاری برای جذب 20 میلیون گردشگر در سال 2025 خبر داده است.»
وی در خاتمه می گوید:«پس از تهران به شهر مذهبی مشهد رسیدیم، که در آنجا با نماینده استاندار و یک کودک شش ساله مواجه شدیم که به ما گل داد. مشهد شهری زیباست که بارگاه هشتمین امام شیعیان را در خود جای داده، به همین دلیل سالانه میزبان میلیونها گردشگر مذهبی است که گفته می شود تعداد آنها هفت برابر جمعیت مشهد است. پس از مشهد توقف کوتاهی در کرمان و یزد داشتیم  و سپس راهی شیراز شدیم و در آنجا به تخت جمشید، یادگار امپراطوری هخامنشیان رفتیم که داریوش حدود 2500 سال قبل آنرا پایتخت امپراطوری عظیمی قرار داد که مرزهای آن از دره ایندوس تا یونان امتداد داشت. در نهایت به اصفهان و میدان زیبای نقش جهان رفتیم و پس از بازدید از کاخ زیبای عالی قاپو و بازار، راهی شهرهای شمالی سرسبز ایران شدیم.»
قطار حامل گردشگران تور «جواهرات سرزمین پارس» از بوداپست مجارستان به تهران که قطار سریع عقاب طلایی دانوب نام داشت و با 13 واگن با امکانات  هتل های پنج  ستاره مجهز شده بود در تاریخ 15 اکتبر بوداپست را ترک کرد و پس از عبور از کشورهای رومانی، بلغارستان و ترکیه به ایران رسید.
همچنین پیشتر حدود 70 مسافر این قطار لوکس که هزینه 31 هزار دلاری برای این سفر پرداخت کرده بودند، از انگلیس و استرالیا بوده و قبل از سفر به تهران از شهرهای اصفهان، شیراز و یزد دیدن کرده و پس از اقامتی دو روزه در تهران با هواپیما ایران را ترک کردند، از سوی دیگر 12 سفر نیز برای سال 2015 برنامه ریزی شده که هزینه گرانترین بلیت آن 37 هزار دلار اعلام شده است.
در این شرایط ، مدتی قبل نیز یک داروساز بازنشسته استرالیایی که به اتفاق همسرش از مسافران این قطار بود، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه ایرانیان را مردمانی مهربان و میهمان‌نواز توصیف کرده و تصاویر ارائه‌شده در رسانه‌های غربی را نادرست خواند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار