امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131348
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنیامین نتانیاهو سعی دارد برای پیروزی در انتخابات ماه مارس آینده با گروه‌های جدید ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنیامین نتانیاهو سعی دارد برای پیروزی در انتخابات ماه مارس آینده با گروه‌های جدید هم‌پیمان شود.

براساس تصمیم کنیست رژیم صهیونیستی انتخابات زودهنگام سراسری اسرائیل که هم ترکیب اعضای پارلمان و هم دولت را مشخص می کند قرار است 17 مارس 2015 برگزار شود.

طبق گزارش روزنامه «یدیعوت آحارانوت» بنیامین نتانیاهو سعی دارد با احزاب «حریدیم» (شامل دو حزب «تورات متحده» و «جنبش شاس» ازاحزاب ارتودوکس افراطی) ائتلاف کند.

نتانیاهو همچنین سعی دارد «افیگدرو لیبرمن» وزیر خارجه و رئیس حزب «اسرائیل بیتنا» (اسرائیل خانه ما) را برای ائتلاف مجاب کند که تاکنون در این کار موفق نشده است.

نتانیاهو با برکناری «یائیر لپید» و «زیپی لیونی» وزیر مالی و دادگستری، ترجیح داد دیگر انتقادات سرسختانه آن‌ها از دولت را نشوند، وی پس از برکناری این دو گفت: دیگر تحمل انتقادات وزرا از دولت را ندارم.

برکناری این دو وزیر همراه شد با استعفای چهار وزیر که در اعتراض به این برکناری از کابینه خارج شدند.

فردا (دوشنبه) اعضای پارلمان اسرائیل درباره انحلال کنست رأی‌گیری خواهند کرد. در همین حال زمزمه‌هایی از به تأخیر افتادن انتخابات 17 مارس به گوش می‌رسد که دفتر حزب لیکود (حزب متبوع نتانیاهو) با تکذیب شدید این شایعه‌ها، موعد انتخابات را همان قرار سابق ذکر کرد.

اختلافات بین نتانیاهو و دیگر احزاب چپ گرا در ماههای گذشته به شدت افزایش یافته است. منتقدان وی سه دوره نخست‌وزیری نتانیاهو (از 1966 الی 1999 و 2009 تا کنون) را جز بحران و بن بست چیز دیگری نمی‌دانند. دو جنگ با فلسطینیان و انزوای اسرائیل حتی در اروپا در نتیجه افزایش شهرک سازی‌ها و یبن بست سیاسی با فلسطینیان، چهره نخست‌وزیر تندروی اسرائیل را بیش از تمام نخست‌وزیران سابق بدنام کرده است.

طبق تازه ترین نظرسنجی توسط «جروزالیم پست) در رژیم اشغالگر قدس حاکی از آن است که 60 درصد اسراییلی‌ها نمی‌خواهند بعد از انتخابات 17 مارس آینده (2015م) بنیامین نتانیاهو را به عنوان نخست وزیر این رژیم ببینند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها