امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131352
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جمال قاشقچی» روزنامه نگار مشهور سعودی و مدیر شبکه تلویزیونی «العرب» یک‌شنبه (امروز)

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جمال قاشقچی» روزنامه نگار مشهور سعودی و مدیر شبکه تلویزیونی «العرب» یک‌شنبه (امروز) طی سخنانی در نشست امنیتی منامه گفت: برخی کشورها در سایه عدم رعایت حقوق بشر و بی توجهی به حقوق شهروندانشان،‌محیط مناسبی برای رشد و توسعه گروهک داعش مهیا کرده و شکل گیری جنبش‌های تروریستی مثل داعش را تشویق کردند.

گزارش وبگاه خبری «مرآة البحرین» حاکی است که قاشقچی در جلسه پایانی دهمین دور نشست امنیتی منامه تاکید کرد: مشترکاتی با داعش داریم. از سال‌ها پیش از پرونده هسته‌ای (ایران) و تحولات عراق نگران بودیم و همه بحث و توجه ما به این پرونده‌ها معطوف بود. این در حالی است که در همان زمان داعش در سوریه در حال گسترش بود.

وی داعش را شکل تندرویی از اسلام توصیف کرد و با اشاره به نقش نفت و اموال نفتی در شکل گیری پدیده‌های تروریستی، تاکید کرد: کشورهای عربی همچنان از آموزش نابسامان و اجحاف رنج می‌برند. این عوامل رشد گروهک داعش را باعث می‌شوند.

قاشقچی افزود: آنچه در شهر موصل عراق درد ما را بیشتر کرد، استقبال (بخشی از) مردم (اهل سنت) از این گروهک است... گروهک داعش داستانی است که با ناکامی دولت‌های عربی تغذیه می‌شود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها