امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131354
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پادشاه اردن اعلام کرد که حملات هوایی علیه داعش بسیار مهم است اما تنها حملات هوایی نمی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پادشاه اردن اعلام کرد که حملات هوایی علیه داعش بسیار مهم است اما تنها حملات هوایی نمی تواند این گروه تروریستی را شکست دهد.

ملک عبدالله دوم در گفت‌و‌گو با شبکه آمریکایی «پی‌بی‌اس» افزود: می توان تصور کرد که اوضاع بدون این حملات هوایی چگونه خواهد بود اما این حملات ضربه کاری به داعش وارد نمی کند.

وی در ادامه افزود: نمی خواهم کسی فکر کند که هیچ از اعضای ائتلاف بین المللی علیه داعش قصد اعزام نیروی زمینی به عراق و یا سوریه را ندارند زیرا در نهایت این خود سوری ها و عراقی ها هستند که باید مشکل را حل کنند.

پادشاه اردن تاکید کرد: چه در عراق و چه در سوریه باید ماموریت مبارزه با داعش توسط خود ساکنان محلی انجام شود، هر چند ما جزو ائتلاف هستیم و در عملیات ضد تروریستی در سوریه شرکت کردیم.

ملک عبدالله دوم تصریح کرد: علاوه بر آن با عراقی ها وارد مذاکره شدیم تا بدانیم چگونه می توانیم به آنها در غرب عراق کمک کنیم.

وی افزود: پیش بینی می کنیم که روند ادامه این تلاش ها به زودی تسریع شود و اردن نیز نقش خود را ایفا خواهد کرد.
وی افزود: پیشتر هم گفته بود که هر اندازه حمایت از معارضان سوری افزایش یابد به همان اندازه از نظام سوریه هم حمایت می‌شود و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، کشور سوریه به یک کشور بی ثبات تبدیل خواهد شد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر حل سیاسی بحران سوریه افزود: اگر بخواهیم سوریه باثبات و آرام را شاهد باشیم تنها راه ایجاد یک راه حل سیاسی است.
پادشاه اردن گفت: به اعتقاد من روس‌ها نقش مهمی در تحولات سوریه بازی می‌کنند زیرا سرانجام این روسیه است که نقش مهمی را ضمانت آینده علویان ایفا خواهند کرد و علوی‌ها نیز بخش بزرگی از قدرت سوریه محسوب می‌شوند.
پادشاه اردن در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود با این شبکه آمریکایی به گروه اخوان المسلمین پرداخت و گفت: اخوان المسلمین یک جمعیت سیاسی سازمان یافته‌ای است که بهار عربی را ربوده است.
وی افزود: اخوان المسلمین یک سازمان رسمی است که تغییر قانون اساسی و دادگاه عالی قانون اساسی را خواستار بودند و علاوه بر آن خواهان تشکیل کمیته گفتگوی ملی بودند تا بتوانند از طریق آن از اصلاحات سخن بگویند.
ملک عبدالله دوم تصریح کرد: از اخوانی ها درخواست کرده بودیم که بخشی از عملیات سیاسی در ابتدای بهار عربی شوند و از آنها خواستیم تا بخشی از کمیته گفتگوی ملی باشند اما این درخواست را رد کردند.

انتهای پیام/ح

 

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها