امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131359
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه با حضور ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم طی سخنانی روز دانشجو را به عنوان نماد بزرگداشت و تکریم مقام دانشجو که مقام جویای علم، آزاد اندیشی و آزاد نگری است، گرامی داشت.

محمدجواد ظریف دانشجویان را مهمترین سرمایه کشور خواند که در پرتو آزادی منبعث از انقلاب اسلامی و با استعانت از ارواح طیبه شهدای جنبش دانشجویی در حال تحصیل علم هستند.

وی دانشگاه را مرکز فکر و اندیشه دانست و تاکید کرد: دانشجوی ایرانی نباید صرفا استفاده کننده نظریات دیگران باشد، ما نیاز داریم ضمن آگاهی از همه تفکرات و واقعیات جهان اطراف، خودمان صاحب فکر، اندیشه و تفکر باشیم‌.

وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم تولید علم و نظریه پردازی در زمینه سیاست خارجی در داخل کشور تاکید کرد و افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اندیشه ورزی در محیط دانشگاهی به مفهوم مقابله با استبداد بود و در شرایط کنونی اندیشه ورزی به معنی جهاد آماده سازی کشور برای حضور در عرصه بین‌المللی و مقابله با بدخواهان کشور می‌باشد.

ظریف همچنین لزوم مجهز شدن دانشجویان حوزه علوم سیاسی و روابط بین الملل به ابزار شناسایی محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران و پیش بینی آینده منطقه و جهان را خاطرنشان کرد و گفت: از دیگر موضوعاتی که وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی نیازمند محیط های دانشگاهی است نقد، نظارت و رسیدگی عالمانه و به دور از تعصبات جناحی و سیاسی بر عملکرد این دستگاه است.

وی تاکید کرد: دانشجویان و دانش پژوهان می‌توانند در این حوزه همواره ناظر و ناقد بوده و آنچه در عرصه روابط خارجی اتفاق می‌افتد را منصفانه و مبتنی بر واقعیات نقد کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان آگاهی بخشی عمومی و تولید مطالب علمی قابل استفاده در محیط‌های داخلی و بین‌المللی را از دیگر وظایف دانشجویان حوزه علوم سیاسی و روابط بین الملل دانست.

وی با بیان اینکه ما امروزه در حوزه روابط بین‌الملل حرف داریم، تصریح کرد: ما باید حرف‌های خود که حرف‌هایی منطقی مبتنی بر دیدگاه‌های انقلابی است را بیان کنیم.

در پایان این مراسم نیز وزیر امور خارجه کشورمان با اهداء لوح تقدیر از تعدادی از دانشجویان نمونه دانشکده روابط بین‌الملل که در مقاطع بالاتر پذیرفته شده‌اند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها