امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131361
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، برخی اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست امروز (یکشنبه) این مجلس بودجه ارائه شده سال 1394 ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، برخی اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست امروز (یکشنبه) این مجلس بودجه ارائه شده سال 1394 این کشور را ناعادلانه و پُر از اشکال دانستند.

به گفته این سناتوران، بر اساس بودجه سال 94 به 3 ولایت «نیمروز»، «جوزجان» و «پنجشیر» بودجه‎ای اختصاص داده نشده و سهم این ولایت‎ها از بودجه به صِفر رسیده است.

سناتوران این طرح بودجه را غیر فنی عنوان کرده و منافع برخی افراد و گروه‎ها را در آن دخیل دانستند، اما «احمدشفیق قاری‎زاده» سرپرست وزارت دارایی افغانستان این ادعاها را مردود برشمرد.

قاری‎زاده افزود: طرح بودجه سال آینده افغانستان بر اساس امکانات و پول دولت تنظیم شده و هیچ نوع مداخلات شخصی و گروهی در آن وجود ندارد.

وی تأکید کرد: در بودجه سال آینده به دلیل نبود پول در خزانه دولت پروژه‎ای از بودجه توسعه‎ای اختیاری برای هیچ ولایتی در نظر گرفته نشده است و برخی پروژه‎هایی که قرار بود کار آن آغاز شود نیز از بودجه و دستور کار بیرون شده است.

سرپرست وزارت دارایی افغانستان در ادامه با اشاره به اینکه افغانستان با کسری بودجه مواجه است گفت: تنها پروژه‎های نیمه تمام در سال آینده در مرحله اجرا گذاشته شده و 87 میلیون دلار به آن اختصاص داده شده است.

بر اساس گزارش‎ها، بودجه سال 1394 افغانستان حدود 8 میلیارد دلار برآورد شده است و قرار است در همین سال بودجه 3 ساله دولت افغانستان نیز در شورای ملی تصویب شود.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها