امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131366
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه هیئت وزیران کابینه بحرین یک‌شنبه (امروز) به ریاست شیخ «حمد بن عیسی آل خلیفه» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه هیئت وزیران کابینه بحرین یک‌شنبه (امروز) به ریاست شیخ «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین برگزار شد.

گزارش وبگاه خبری «صوت المنامه» حاکی است که اولین جلسه شورای وزیران بحرین پس از ادای سوگند قانون اساسی در مقابل پادشاه به ریاست شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه و در حضور نخست وزیر و ولی عهد  برگزار شد.

«حمد بن عیسی» پادشاه بحرین، شب گذشته کابینه جدید این کشور را معرفی کرد. این کابینه در پی انتخاباتی به وجود آمد که انقلابیون آن را تحریم کرده بودند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کابینه، نبود اسم «سمیره رجب» سخنگوی دولت سابق در لیست وزرا و اعضای دولت است.

از بارزترین ویژگی‌های کابینه کاهش تعداد زنان به یک نفر و کاهش افراد کابینه به 22 نفر ( 17 وزیر و 5 معاون نخست‌وزیر) است، از میان شیعیان نیز 6 وزیر معرفی شده است و نکته قابل توجه این است که تعداد وزرای شیعه افزایش پیدا نکرده است.

در کابینه جدید، وزرای مشورتی در دولت سابق در دولت جدید حضور ندارند و دلیل این موضوع نیز طبق گفته حکومت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها به دلیل فشار اقتصادی و بالا رفتن بدهی‌های دولت به مبلغ 5 میلیارد دلار و همچنین کاهش قیمت نفت به میزان 70 دلار ذکر شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها