امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131376
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر کشور فرانسه امروز در اظهاراتی ضمن مخالفت با یهودستیزی اعلام کرد که مبارزه با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر کشور فرانسه امروز در اظهاراتی ضمن مخالفت با یهودستیزی اعلام کرد که مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی باید به یک انگیزه ملی تبدیل شود.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «برنار کازونوو» وزیر کشور فرانسه امروز یکشنبه در اظهاراتی اعلام کرد: «مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی باید یک انگیزه ملی شود.»

وی طی سخنرانی در تجمعی صدها نفری علیه نژادپرستی و یهودستیزی افزود: «من حس نگرانی جامعه یهودیان مقیم فرانسه در برابر پدیده یهودستیزی به عنوان یک آسیب اجتماعی واقعی را که مجددا در حال بازگشت به فرانسه است، به خوبی درک می‌کنم.»

اظهارات وزیر کشور فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که سازمان خاخام‌های اروپا چندی پیش جایزه سال 2014 خود را برای قاطعیت قابل توجه در مبارزه با یهودستیزی، به نخست‌وزیر فرانسه اعطا کرد.

گسترش یهودستیزی در اروپا منجر به افزایش موج مهاجرت یهودیان به سوی سرزمین‌های اشغالی شده است.

جوامع یهودی در حال حاضر شروع به گسترش زیرساخت‌های امنیتی خود در اروپا کرده‌اند. بر اساس نتایج تحقیق یک مؤسسه آمریکایی، 26 درصد مردم جهان به‌شدت گرایشات یهودستیزانه دارند.

فرانسه که یکی از بالاترین جمعیت‌های مسلمان در اروپا را دارد، در جریان حمله اخیر رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه، شاهد تظاهرات‌های گسترده علیه این اقدام صهیونیست‌ها بود. با این حال، دولت فرانسه از جمله معدود کشورهایی بود که بلافاصله دستور به ممنوعیت هرگونه تجمع در حمایت از نوار غزه داد. پاریس مبارزه با یهودستیزی را بهانه این ممنوعیت اعلام کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها