امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131387
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
سعید عاکف مدیر انتشارات «ملک اعظم» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مسئله سوریه اشاره کرد ...

سعید عاکف مدیر انتشارات «ملک اعظم» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مسئله سوریه اشاره کرد و گفت: به نظرم بیشتر از جنگ و دفاع مقدس باید به قضیه سوریه و عراق بها داد و سوریه و عراق باید اولویت اول جبهه فرهنگی انقلاب باشد که متاسفانه این طور نیست.

این پژوهشگر و نویسنده دفاع مقدس افزود: جبهه تکفیری‌ها و صهیونیست جهانی به شدت روی این قضیه کار می‌کند و کتاب‌ چاپ می‌کنند، فیلم تولید می‌کنند و مطالب مختلفی در این سو و آن سو منتشر می‌کنند تا این وحشی‌های زنجیری را طوری جلوه دهند که از نقاط مختلف برای همراهی با آنها در عناوین مختلف از جهادالنکاح گرفته تا همکاری در مبارزه برای آنها شرکت کنند.

عاکف گفت: رسانه‌ها می‌خواهند از آنها تصویر یک قهرمان بسازند و این همان کاری است که برای صدام انجام دادند و در همان دوران آن را یک قهرمان نشان دادند و این درحالی بود که رزمنده‌های ما و شیعیان عراق فهمیدند که صدام چه موجود خونخوار و سفاکی بود و این در حالی است که امروز عده‌ای به این موجود لقب شهید تاریخ داده‌اند و این‌ها اثر تبلیغات است.

وی افزود: در این بحث ما اوضاع و احوالمان خوب نیست، البته حرف هست ولی باید در کنار حرف کار هم کرد. در انتشارات «ملک اعظم» در حال خوراک دهی به فعالان فرهنگی هستیم و در جریان حوادث سوریه موج سازی کرده‌ایم.

نویسنده «خاک‌های نرم کوشک» گفت: به برخی رسانه‌ها مانند شبکه افق و کارگردان‌ها اعلام کرده‌ایم که تصاویر و فیلم‌هایی داریم که در اختیار کسی نیست و خودمان آنها را تهیه کرده‌ایم، که در صورت نمایش دادن آنها برای مردم می‌توان نسبت به واقعیت اتفاقات در کشورهای منطقه روشنگری کرد. اما متاسفانه هیچ کس برایش این مسئله اهمیت ندارد و پرداختن آنطور که شایسته این مسئله است برایشان اولویت ندارد. به نظرم قضیه سوریه و عراق مهم‌تر از جنگ هشت ساله است و باید روی آن کار کرد و این در حالی است که آنها موذیانه در حال فعالیت هستند و ما ضعیف عمل کرده‌ایم.

عاکف به نقش ادبیات و کتاب در روشنگری از ماهیت جریان تکفیری اشاره کرد و گفت:‌ نقش ادبیات و کتاب در این مباحث فوق‌العاده و مادرانه است. توجه کنید که یک کتاب «خاک‌های نرم کوشک» چه تاثیری در جریان تولید اندیشه، فیلم، مستند و ... داشته است. کتاب «شام برفی» در برخی ناشران متعهد ایجاد انگیزه کرده و مشغول شده‌اند تا کارهایی تولید کنند، همچنین مخاطبانی که این کتاب را مطالعه کرده‌اند نیز از آن تاثیر گرفته‌اند.

وی به تازه‌ترین اثر منتشر شده از سوی انتشارات «ملک اعظم» اشاره کرد و گفت: کتاب «نمی از یم» به قلم حجت‌الاسلام محمد عظیمی که در ارتباط با وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) است، اثری تحقیقی و پژوهشی بوده که به ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگ اسلام پرداخته است. این کتابی متفاوت دربارۀ فضائل حضرت صدیقۀ طاهره (س) است که از دریچه‌ای تازه به این بانوی بزرگ نگریسته و به تازگی در شمارگان 3300 نسخه و با قیمت 5200 تومان روانه بازار نشر شده است.

عاکف به فعالیت‌های فعلی‌اش اشاره کرد و گفت: هم اکنون در حال تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات در مورد مبارزات سوریه هستم تا در وهله اول نسبت به از بین رفتن آنها جلوگیری کرده باشم. لازم به ذکر است کتاب «شام برفی» که به وقایع سوریه و اسارات زوار ایرانی در چنگ تکفیری‌ها پرداخته به چاپ چهارم رسیده و 13200 نسخه از آن وارد بازار نشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها