امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131403
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مؤسسه انتشاراتی «روایت فتح» به مناسبت روز دانشجو به معرفی آثار خود در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مؤسسه انتشاراتی «روایت فتح» به مناسبت روز دانشجو به معرفی آثار خود در حوزه شهدای دانشجو پرداخته است که در ذیل اسامی این کتاب‌ها را با بخشی از متن از خاطرتان می‌گذرد:

* شهید «ایوب بلندی»

شهید ایوب بلندی که جانباز اعصاب و روان بود در سال 1380 به درجه رفیع شهادت نائل آمد. در این سال‌ها به تحصیل در رشته مدیریت دولتی پرداخت. کتاب «اینک شوکران 3: بلندی به روایت همسر» به قلم «زینب عزیز محمدی» به نشر خاطرات این شهید بزرگوار از زبان همسرش می‌پردازد. این کتاب تاکنون هفت بار تجدید چاپ شده است.

* شهید «مهدی باکری»

شهید مهدی باکری فرمانده لشکر 31 عاشورا در رشته مهندسی مکانیک به تحصیل پرداخت. در عملیات بدر شهید شد و پیکرش هیچ گاه باز نگشت. انتشارات «روایت فتح»، سه کتاب از این شهید بزرگوار با عناوین «از چشم‌ها 2»، «به مجنون گفتم زنده بمان» و کتاب «مهدی باکری»، به چاپ رسانده است.

* جلد دوم مجموعه‌ «از چشم‌ها»

این جلد از مجموعه کتاب‌های از چشم‌ها، خاطراتی از زندگی شهید مهدی باکری را مرور می‌کند، خاطراتی که از زبان همسر و همرزمان و دوستان و فرماندهان شهید بازگو شده است. راویان، خاطراتی متنوع و متفاوت از کنار مهدی باکری بودن در دوران انقلاب و روزهای جنگ را روایت کرده و بر ارزش بالای این خاطرات در زندگی شخصی خودشان تأکید می‌‌کنند.

 

 

* نیمه پنهان ماه 6؛ مهدی باکری به روایت همسر شهید

صفیه مدرسی، همسر شهید «مهدی باکری»، از روزهای با مهدی بودن سخن می‌گوید از همان روز اولی که از حرف زدن مهدی فهمیده بود که او برایش نمی‌ماند، اما نمی‌داند چرا باز وقتی خبر شهادتش را شنید، جا خورد.

* یادگاران3؛ کتاب مهدی باکری

مهدی باکری اگر ندیده باشی، وصفش بسیار سخت است. همه‌ وصیتش این بود، «که خدایا مرا پاک بپذیر» خدا او را پذیرفت. پاک پاک رفت. حتی با جسمش؛ جسمی که هرگز بر نگشت. محتوای این کتاب به اجمال لحظه‌هایی از روزهای پر خطر و خاطره‌ این شهید را بازنمایی می‌کند. خاطرات تلخ و شیرین از مردی که علاوه بر جنگ نقش مهمی در برپایی تظاهرات و پیروزی انقلاب اسلامی در شهر تبریز داشت.

* شهید محمد ابراهیم همت

از فرماندهان سپاه پاسداران ایران در جنگ ایران و عراق بود. او پیش از پیروزی انقلاب از فعالان ضد حکومت پهلوی بود. پس از انقلاب و در سال 1361 مدت کوتاهی را در جبهه جنگ لبنان و اسرائیل گذراند، و سپس به ایران بازگشت و در جبهه‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌های مهمی همچون فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان و خیبر مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار بود. او در اسفند 1362 در جریان عملیات خیبر به شهادت رسید. این شهید در دانش‌سرای تربیت معلم اصفهان به تحصیل پرداخت.

بر اساس این گزارش، انتشارات «روایت فتح» سه کتاب از شهید بزرگوار محمد ابراهیم همت با عنوان «از چشم‌ها 3»، «به مجنون گفتم زنده بمان» و «کتاب همت» را به چاپ رسانده است.

جلد سوم مجموعه‌ «از چشم‌ها» اختصاص به روایت ماجراها و خاطرات شهید محمدابراهیم همت از زبان دوستان، همسر، برادر و هم‌رزمان او دارد. این نوشته‌ها ما را با منش و زندگی این شهید بزرگ آشنا می‌کند.

* نیمه پنهان ماه 2؛ همت به روایت همسر شهید

همسر شهید محمد ابراهیم همت خاطراتی فراموش ناشدنی و به یادماندنی را از او روایت می‌کند. خاطراتی از شب‌هایی که همت با سر و روی خاکی و پاهای گِل‌گرفته به خانه باز می‌گشت و همسرش حتی از گفتن کلمه‌ای باز می‌ماند. می‌ترسید اگر کلمه‌ای بگوید اشکش سرازیر شود.

 

 

* یادگاران2؛ کتاب محمدابراهیم همت

قصه زندگی او از فصل انقلاب اسلامی تا جنگ هر روز پررنگ‌تر شده و بر صفحات پربارش افزوده می‌شود. همه زندگی همت درس بود. از احترام و اهمیتی که به خانواده می‌داد تا توجه و محبتی که خرج بچه‌های جنگ می‌کرد. همه دوستش داشتند تا جایی که فدایی و پیش مرگ کُرد داشت. «یادگاران؛ کتاب همت» صد خاطره زیبا و تأثیرگذار از او است.

* شهید حسن باقری

در سال 1354 در رشته دامپروری دانشگاه ارومیه پذیرفته شد. با خروج از دانشگاه ارومیه در خرداد ‌ماه سال 1358، دیپلم ادبی گرفت و در امتحان ورودی دانشگاه‌ها شرکت کرد و با رتبه 104 در رشته‌ حقوق قضایی وارد دانشگاه تهران شد.

انتشارات «روایت فتح»، دو کتاب از این شهید بزرگوار به چاپ رسانیده است، که بخشی از آن را در ذیل می‌خوانید:

* مادران 4؛حسن باقری به روایت مادر

یک بار با دخترم بتول که شاگردهای مدرسه‌اش را به اردو برده بود رفتیم اوشان فشم یادم نیست کدام عملیات بود ولی وقتی پیچ رادیو را روشن کردند صدای غلامحسین را شناختم، که داشت رمز عملیات را می‌گفت کلی ذوق کردم و به همکاران دخترم می‌گفتم این صدای پسرم غلام حسینه تازه فهمیدم فرمانده است.

* یادگاران 4؛ کتاب حسن باقری

مردان جنگ ما با مردان جنگ دنیا فاصله‌ای دارند از آسمان هفتم تا زمین پست خاکی و حسن باقری از آن مردان آسمانی بود که زمین لیاقت در خود نگه داشتنش را نداشت. در این کتاب تلاش شده تا گوشه‌ای از زوایای زندگی پربار شهید باقری به تصویر آید. او که بی اعتنا به نام و نشان‌های دنیایی، چشم هوشیار جبهه‌ها و جوان‌ترین فرمانده بسیجیان در دوران جنگ ایران و عراق بود.

* شهید احمدی روشن

شهید مصطفی احمدی روشن، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی در سال 1381 از دانشگاه صنعتی شریف بود.

گفتنی است، انتشارات «روایت فتح»، یک کتاب از این شهید بزرگوار به شرح ذیل به چاپ رسانیده است:

 

 

* یادگاران 22؛ احمدی روشن

بعد از شهادت مصطفی دم ظهر رفتم نمازخانه سایت پر از رفقای خودمان بود رفقایی که خیلی‌هایشان را مصطفی با هزار زحمت راضی کرد و آورد پای کار یاد روزهایی افتادم که مصطفی تنها بود بغضم ترکید.

بر مبنای این گزارش، علاقه‌مندان برای تهیه آثار فوق می‌توان به نشانی میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، نبش خیابان فلاح‌پور، فروشگاه روایت فتح مراجعه کرده یا با شماره تلفن 0218889784 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها