امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131423
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی پس از اهدای جایزه بزرگ شهید آوینی روی سن آمد و از ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی پس از اهدای جایزه بزرگ شهید آوینی روی سن آمد و از حضور مرتضی ندایی در میان حضار در سالن تشکر کرد.
وی در آغاز سخنان خود گفت: دو شب گذشته که به خدمت آقای ندایی رسیدم ایشان تنها توصیه‌ای که داشتند این بود که مردم تاجیکستان و خط فارسی را دریابیم.
ایوبی در ادامه به شب‌های طولانی جشنواره اشاره کرد و گفت: یکی از آرزوی‌های مدیران برگزاری به وقت و سر موقع جشنواره است اما این گویا در حد آرزو باقی می‌ماند. در فجر که بیشتر سیمرغ‌ها را کم کردیم و عکاس‌ها را عصبانی احتمالاً جشنواره طولانی خواهیم داشت.
رئیس سازمان سینمایی درباره سینمای حقیقت گفت: سینمای حقیقت سینمای فرهیخته‌ای است به عنوان ایرانی و مسلمان وقتی می‌شنویم افرادی از دیگر سرزمین‌ها با شکوه و عظمت از سینمای ایران یاد می‌کنند به خود می‌بالیم این سینما را مدیون و مرهون بزرگانی هستیم که آن را ترسیم کردند بزرگانی چون مرادی کرمانی که قله‌های رفیع آن را ترسیم کرده و جوانان با جوش و خروش آن را ادامه خواهند داد.
وی به همکاری دستگاه‌های مختلف در ارائه هرچه بهتر تصویر درست از ایران اشاره کرد و گفت: مدت‌ها است که از مدیران دستگاه‌های مختلف کشور خواستیم تا از زبان گویای سینما در معرفی هرچه بهتر ایران این سرزمین باشکوه بهره ببرند اما متأسفانه دست‌های ما هنوز دراز مانده و پاسخی از سوی مدیران دستگاه‌های مختلف نشنیدیم.
وی در ادامه تأکید کرد: سینمای حقیقت سینمای دشواری است بیان حقایق گاهی شیرین و گاهی تلخ است اما تلخی هم مزه‌ای است که خدا خلق کرده که ممکن است به کام افراد خوش نیاید اما سینمای حقیقت برای امروز و نسل بعد باقی خواهد ماند حتی اگر امروز دیده نشود. امیدوارم همه ما و شما بتوانیم از استعدادهای این سینما به خوبی بهره ببریم.
ایوبی در خاتمه به گروه هنر و تجربه و فرصت ارائه شده به فیلم های مستند در این گروه اشاره کرد و گفت: سال گذشته قول دادیم فضای ایجاد کنیم که فیلم‌های مستند در آن دیده شود خدا را شاکریم که این فرصت اتفاق افتاد و مخاطب هم از آن استقبال کرد تجربه نشان داده کارهای زیبا و در خور توجه همیشه دیده می‌شود. جا دارد در این فرصت از مدیران مرکز گسترش که این جشنواره را برگزار کردند تشکر کنم جایزه بزرگ شهید آوینی در سینما حقیقت به خوبی و بهتر دیده شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها