امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131433
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۲
تعداد بازدید: 90
فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد مسائل مطرح شده در جلسه روز گذشته شورای عالی کار اظهار داشت: ...

فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد مسائل مطرح شده در جلسه روز گذشته شورای عالی کار اظهار داشت: قرار بود در این جلسه گروه کارفرمایی درباره افزایش پایه سنوات اعلام نظر کنند که نمایندگان کارفرمایان به طور تلویحی موافقت خود را با این مسئله اعلام کردند، اما منجر به مصوبه‌ای در این زمینه نشد.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران افزود: نمایندگان کارفرمایان قصد داشتند، مسئله افزایش پایه سنوات را به عنوان یکی از مؤلفه‌های افزایش حداقل دستمزد سال آینده در نظر بگیرند که ما به شدت مخالفت خود با این اقدام را اعلام کردیم.

وی اضافه کرد: هدف ما این است که جبران کمبود سال‌های گذشته انجام شود، چون در سال‌های اخیر فاصله سطوح مزدی با حداقل دستمزد کم شده و به همین دلیل جذب نیروی متخصص در بازار کار کاهش یافته است

توفیقی تأکید کرد: اگر نیروی متخصص و ماهر بداند حقوق و دستمزد مناسب دریافت می‌کند، بیشتر به سمت بازار کار جذب می‌شود، ضمن اینکه پایه سنوات اصولاً به کارگر حداقل‌بگیر تعلق نمی‌گیرد که آن را در قالب ماده 41 قانون کار قرار دهیم.

به گفته وی، با افزایش پایه سنوات، میل و رغبت به کار و بهره‌وری کارگران در سایر سطوح مزدی افزایش پیدا می‌کند

این فعال کارگری اضافه کرد: پس از بحث در این جلسه کارفرمایان این مسئله را پذیرفتند و اعلام کردند که افزایش سنوات را در بسته مزدی پیشنهادی‌شان لحاظ کرده و در جلسه‌ بعد ارائه می‌کنند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: بر این اساس موضوع افزایش پایه سنوات هنوز بسته نشده به نتیجه نرسیده و مصوبه‌ای در این زمینه نداشته‌ایم.

توفیقی بیان داشت:‌ دولت در این جلسه موضع سکوت را اختیار کرد و اجازه داد که نمایندگان کارگر و کارفرما در این باره بحث و بررسی انجام دهند و این اقدام دولت مناسب بود.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران بیان داشت: با توجه به توافقی که به طور ضمنی انجام شده پایه سنوات کارگران در سال آینده از 500 به هزار تومان در روز افزایش پیدا می‌کند، اما خواسته ما این است که در قالب ماده 41 انجام نشود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها