امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131441
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۲
تعداد بازدید: 211
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اینفرس، بر اساس اسنادی که ادوارد اسنودن به تازگی منتشر کرده آژانس امنیت ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اینفرس، بر اساس اسنادی که ادوارد اسنودن به تازگی منتشر کرده آژانس امنیت ملی آمریکا قادر به جاسوسی و شنود مکالمات 75 درصد از شبکه مخابراتی ایران است.

اطلاعاتی که در روزهای اخیر توسط این پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افشا شده نشان می‌دهد که جاسوسان کاخ سفید برای نفوذ به شبکه های تلفن همراه در نقاط مختلف جهان کار چندان دشواری پیش رو ندارند.

نقشه ای که در همین زمینه منتشر شده حاکیست که آژانس توانایی جاسوسی کامل و یا نزدیک به کامل را از شبکه های مخابراتی و تلفن همراه اکثر کشورهای جهان را دارد. این رقم در مورد کشورهایی مانند عربستان سعودی، مصر، پاکستان، مکزیک و اکثر کشورهای آفریقایی برابر با 100 درصد و در مورد اکثر کشورهای شرق و مرکز اروپا، جنوب شرق آسیا و ایران بین 70 تا 80 درصد است.

آژانس امنیت ملی همچنین قادر به جاسوسی از 71 درصد از شبکه تلفن همراه چین و 55 درصد از شبکه تلفن همراه روسیه است. این رقم در مورد کشورهای اروپای غربی و هند حدود 50 درصد است.

 

 

بررسی ها نشان می دهد از مجموع 985 شبکه تلفن همراهی که در سال 2012 در جهان وجود داشته، آمریکا توانسته به 70 درصد از آنها نفوذ و داده های رد و بدل شده میان کاربرانشان را سرقت کند. در اسنادی که اسنودن افشا کرده به اسامی شرکت های مخابراتی که به آنها نفوذ شده اشاره ای نشده است. اما بر طبق همین اسناد اثبات شده که اپراتورهایی در ایران، چین و لیبی هدف عملیات جمع آوری گسترده داده ها بوده اند.

در بخش دیگری از اسناد افشا شده توسط اسنودن به این نکته پرداخته شده که آژانس در قالب این عملیات خود از ضعف های شبکه های مختلف تلفن همراه و همین طور جزییات فنی آنها آگاهی می یافته است. به عنوان مثال می توان به یافتن روش های رمزگذاری مورد استفاده اپراتورهای مختلف تلفن همراه اشاره کرد. آژانس پس از پی بردن به این روش ها برای دور زدن آنها اقدام می کرد.

اجرای عملیات AURORAGOLD که برای انجام این گونه اقدامات طراحی شده بود چندین سال به طول انجامیده و شرکت ها و افراد فراوانی در داخل و خارج از آمریکا درگیر انجام آن بوده اند.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها