امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131468
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از وبگاه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از کربلای معلی، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از وبگاه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از کربلای معلی، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در جمع دانشجویان و عزاداران امام حسین(ع) در کربلا و خیمه‌گاه حسینی به تشریح تشیع لندنی و ضربه‌ای که آنها به حضرت اباعبدالله الحسین می‌زنند، پرداخت.

وی در ابتدا با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) دارای دو بعد الهی- عبادی و سیاسی- اجتماعی است، گفت: این دو بعد از یکدیگر قابل تفکیک نیستند اما برخی فقط یک بعد از آن را در نظر می‌گیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تاکید بر اینکه نباید ابعاد عبادی و سیاسی نهضت عاشورا را از هم جدا کرد، اظهار داشت: همه کسانی که در آن زمان، امام حسین (ع)، را تنها گذاشتند جزو مخالفان آن حضرت نبودند و امروز نیز همینطور است.

رحیم پور ادامه داد: اگر زمان انقلاب و جنگ که پرچم امام حسین (ع) بالا رفت، افرادی که به کمک نیامدند، در جریان قیام کربلا هم اگر بودند، حاضر نمی‌شدند و در زمان قیام حضرت حجت (ع) هم چنین افرادی به حمایت برنخواهند خواست چرا که باید از جان و مال خود هزینه دهند.

وی ادامه داد: همه کسانی که در اربعین به سوی اباعبدالله الحسین (ع) می‌آیند، اگر در کربلا بودند به آن حضرت ملحق نمی‌شدند و این امر سابقه تاریخی دارد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که در گذشته برخی افراد به جای یاری امام حسین(ع) در مقام نصیحت برآمدند که ایشان را از رفتن به کربلا منصرف کنند، افزود: برخی از ما حاضریم دین ضربه نخورد اما وقتی به ما احتیاج دارند در صحنه حاضر نمی‌شویم، لذا همه کسانی که امروز عزاداری می‌کنند اگر در کربلا بودند به دو دسته تقسیم می‌شدند و عده کمی با حسین بن علی (ع) می‌ماندند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها