امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131471
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه شفاف‌سازی و دقت اهمیت زیادی دارد، گفت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه شفاف‌سازی و دقت اهمیت زیادی دارد، گفت: در بحث فساد 3 هزار میلیاردی گفتند که پول را خوردند و بردند و در ذهن بسیاری این موضوع جا افتاد، در حالی که افرادی که اطلاع‌رسانی می‌کنند باید با احتساب جوانب و به صورت دقیق اطلاع دهند.

وی افزود: ما باید از فضاسازی نامناسب در بحث مفاسد اقتصادی جلوگیری کنیم و اجازه ندهیم که این موضوع تبدیل به یک وسیله و ابزار سیاسی شود، مسئله مبارزه با فساد علامت دارد، بنابراین نباید سیاه‌نمایی کنیم.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم ما نسبت به دولت قبل موضع داشتیم و من یکی از منتقدترین افراد دولت دهم بودم و پای هزینه هایش ایستادم. یک بار یک قاضی فاسد گفت که حرف سری با من دارد و می‌خواست معامله کند اما من قبول نکردم که بعد هم یک سری کارها کرد. با اینکه منتقد بودم می‌گویم نباید طوری باشد که بگوییم هر اتفاقی افتاده تقصیر دولت قبل بوده است.

آملی لاریجانی بااشاره به اینکه از هرگونه کار تبلیغاتی و سیاه‌نمایی باید اجتناب کنیم، گفت: برخی فکر می‌کنند که اگر نسبت به این دولت سیاه‌نمایی کنند کار خیر می‌کنند، حرف من این است که نقد بکنید اما سیاه‌نمایی نکنید.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اخیراً حرف‌هایی می‌شنویم چه در بحث سیاست و چه در بحث سیاست خارجی که منصفانه نیست، می‌توانیم توصیه کنیم نه اینکه چون رسانه‌ای و روزنامه‌ای در اختیار داریم به هر طریقی سیاه‌نمایی کنید.

آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه یکی از راه‌های مبارزه با فساد مبارزه با سیاه‌نمایی است، گفت: متأسفانه من همین عرایض را در جلسه‌ای گفتم و دیدم یک مدعی روشنفکری خارج‌نشین به نقل از من گفته که اطلاع‌رسانی نکنید، من نگفتم اطلاع‌رسانی نشود، بلکه اعلام کردم سیاه‌نمایی نکنید. در همان بحث 3 هزار میلیاردی هم برخی مسئولین بانک‌ها آدم‌های متدینی بودند اما همه همدیگر را محکوم می‌کردند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه در بحث دستگاه های اجرایی و قضایی نباید فساد را طوری بزرگنمایی کنیم که آثار مخرب داشته باشد، گفت: مبارزه با فساد نه تنها یک موضوع فراقوه‌ای بلکه یک موضوع فراحاکمیتی است. مردم باید همانطور که در ابتدای انقلاب در ریشه‌کن کردن فساد منافقین نقش داشتند به ما کمک کنند و اگر فسادی مشاهده می‌کنند کمک کنند تا برطرف شود.

رئیس قوه قضائیه تقوا را فضیلتی فراموش‌شده عنوان کرد و گفت: ما باید توجه داشته باشیم که اگر بخواهیم با فساد مقابله کنیم فقط نظارت‌های فیزیکی خارجی پاسخگو نیست، بلکه باید یک مانع از درون وجود داشته باشد.

وی افزود: ما یک بستر مهم را فراموش کرده‌ایم و آن هم بستر فرهنگی، اخلاقی و دینی است، ما باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم و به خطابات قرآنی توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها