امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131478
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، حمله‌ای گسترده‌ای که از پنج‌شنه هفته گذشته گروهک تروریستی تکفیری ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، حمله‌ای گسترده‌ای که از پنج‌شنه هفته گذشته گروهک تروریستی تکفیری «داعش& raquo; علیه فرودگاه نظامی «دیر الزور» در شرق سوریه انجام داد، تاکنون با پیروزی بزرگ نیروهای مدافع این فرودگاه و نیروهای ارتش سوریه در دیر الزور به فرماندهی سرهنگ «عصام زهر الدین» پیش می‌رود.

 
سرهنگ عصام زهر الدین، فرمانده عملیات‌های ارتش سوریه در دیر الزور


 

جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از شرق سوریه تاکید می‌کند که فرودگاه نظامی دیر الزور آنگونه که مورد خواست و هدف داعش بوده و همچون فرودگاه نظامی «طبقه» در استان «رقه»، واقع در شمال سوریه سقوط نکرد و فراخواندن هزاران تروریست تکفیری‌ و انجام ده‌ها عملیات انتحاری نتوانست خواسته داعش در تصرف این فرودگاه را محقق کند تا بار دیگر کذب اسطوره شکست ناپذیری داعش بر همگان ثابت شود.

اهمیت پیروزی سرهنگ «عصام زهر الدین» و نیروهایش در غلبه بر داعش در فرودگاه نظامی دیر الزور به این دلیل است که این حمله با پوشش رسانه‌ای و تبلیغات و دروغ‌پردازی‌های گسترده رسانه‌های مغرض عربی همراه بود، به گونه‌ای که هر یک متر پیشروی داعش در مناطق اطراف فرودگاه را تصرف آن اعلام می‌کردند.

همچنین اهمیت پیروزی ارتش سوریه در فرودگاه نظامی دیر الزور در این امر نهفته بود که اهالی بسیاری از شهرک‌ها و روستاهای اطراف این فرودگاه به حمایت از ارتش و نیروهای مدافع فرودگاه برخاستند و فرزندان عشایری همچون «التبنی» و «الشحیل» و «القوریه» و «الموحسن» در کنار نیروهای ارتش در دفع حملات داعش مشارکت داشتند و شماری از آنها در جریان نبردها کشته شدند، در حالی‌که پیشتر برخی از این روستاها و شهرک‌ها از بیعت‌ کنندگان با داعش به شمار می‌آمدند.

 

 

رهاورد نبرد تصرف فرودگاه دیر الزور برای داعش صدها کشته بود که سراسر مناطق اطراف فرودگاه را پوشانده است،‌ تا تمام رسانه‌ها از جمله رسانه‌های حامی گروهک‌های تروریستی به شکست داعش در این نبرد اعتراف کنند،‌ اعترافی که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت، چراکه اعتراف این رسانه‌ها به شکست در جنگ روانی با ارتش سوریه است.

به این ترتیب جدای از رسانه‌های مغرض عربی، صفحات اینترنتی وابسته به داعش به شکست این گروهک در تصرف فرودگاه نظامی دیر الزور و کشته شدن ده‌ها نفر از عناصرش اعتراف کرد، در حالی که در میان این کشته‌ها شمار قابل توجهی از سرکردگان داعش مانند وائل محسن الخلیف، احمد الیاسین، مصعب الدیری، احمد طه و غیره مشاهده می‌شوند.

منابع نزدیک به داعش با اذعان به زخمی شدن صدها داعشی و کشته شدن 70 تروریست تکفیری دیگر طی سه روز اول حمله به فرودگاه نظامی دیر الزور که 30 نفر از آنها دارای تابعیت‌های غربی از جمله فرانسوی بودند، بر آغاز روند فروپاشی داعش در دیر الزور تاکید کردند.

نیروهای ارتش سوریه نه تنها حملات داعش را دفع کردند، بلکه موفق شدند، عناصر این گروهک تکفیری را وادار به عقب نشینی از مواضع خود اطراف این فرودگاه کنند و تمام مواضع خود را از جمله در منطقه «حویجه المریعیه» از این گروه باز پس گیرند.

استراتژی ارتش سوریه در مقابله با داعش در حمله به فرودگاه نظامی دیر الزور هدف گیری کاروان‌های نظامی و کمک‌های امدادی و نظامی این گروهک توسط جنگنده‌های ارتش سوریه بود که به شکلی خاص از کوی‌های «حویقه» و «الرشدیه»، واقع در مرکز شهر دیر الزور برای خط مقدم داعش در مناطق اطراف فرودگاه ارسال می‌شدند.

 
فرودگاه نظامی دیر الزور در کادر قرمز مشخص شده است


 

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تصریح کرد که داعش درحال بیرون کشیدن اجساد کشته‌های خود از جبهه‌های عملیاتی و انتقال آنها به عراق است و نیروهای ارتش نه تنها حمله به فرودگاه نظامی دیر الزور را دفع کردند، بلکه با حملات این گروهک تروریستی تکفیری علیه مواضع و نقاط نظامی ارتش در منطقه «الجبل» نیز مقابله و در این نقطه نیز ضربات مهلکی را به این گروهک وارد کردند.

منبع مذکور تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه شب گذشته ضمن پیگرد تکفیری‌های داعشی در مناطق المریعیه و «الجفره» و به هلاکت رساندن تعدادی از آنها، یک کاروان نظامی داعش متشکل از 5 دستگاه خورو زره پوش و 4 دستگاه خودرو مجهز به تیربارهای سنگین، به همراه تروریست‌های حامل آن را هدف قرار داده و منهدم کرد.

این منبع میدانی سوری همچنین از دفع حمله داعش به منطقه «حویجه صکر» در شمال شهر دیر الزور خبر داد که به صورت مکرر مورد حمله داعش قرار می‌گیرد و عناصر این گروهک تروریستی تکفیری در میان اهالی این منطقه مرتکب فیجع‌ترین جنایات و کشتارها شده‌اند.

این شکست تنها 2 روز پس از زخمی شدن سرکرده داعش در دیر الزور و کشته شدن ده‌ها تکفیری وابسته به این گروهک بدست نیروهای ارتش سوریه در محله‌های الصناعه و ‌الشیخ یاسین شهر دیر الزور و خنثی سازی یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده توسط داعش در محله الرصافه به داعش تحمیل شد.

 

 

به این ترتیب می‌توان گفت که رهاورد داعش از نبرد تصرف فرودگاه نظامی دیر الزور تنها تصرف روستای «حویجه مریعیه» بود، چراکه داعش امروز (دوشنبه) اعتراف کرد که شهرک «جفره» همچنان در کنترل ارتش سوریه است. در شهر دیرالزور و منطقه «جبل» هم این گروهک حتی یک متر هم نتوانست پیشروی کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار