امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131480
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 67
«قسیم جنگل‎باغ» فرمانده پلیس ولایت نیمروز در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل با اشاره به قاچاق ...

«قسیم جنگل‎باغ» فرمانده پلیس ولایت نیمروز در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل با اشاره به قاچاق مواد مخدر از این کشور به ایران گفت: حدود 50 درصد مواد مخدر تولید شده در افغانستان از طریق این ولایت به ایران منتقل می‎شود.

جنگل‎باغ افزود: ولایت نیمروز مرز طولانی با کشورهای ایران و پاکستان دارد و الزامات جدی در این مرزها وضع نشده که سبب عدم انتقال مواد مخدر شود.

وی تأکید کرد: برخی مشکلات، کمبودها و چالش‎ها وجود دارد که سبب انتقال مواد مخدر شده و در صورت پُرشدن این خلأها از انتقال مواد مخدر جلوگیری خواهد شد.

فرمانده پلیس نیمروز در ادامه گفت: پلیس مبارزه مواد مخدر و پلیس ملی افغان مستقر در نیمروز تدابیر ویژه‎ای را اتخاذ کرده‌اند تا مانع انتقال مواد افیونی به کشورهای همسایه شوند.

وی با تأکید بر اینکه برخی مشکلات درون سازمانی در این ولایت وجود دارد، اظهار داشت: به هیچ صورت اجازه انتقال مواد مخدر به ایران داده نخواهد شد.

قسیم جنگل‎باغ در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود گروه‎های مافیایی مواد مخدر در مرزهای افغانستان و ایران گفت: گروه‎هایی قوی در مرز 2 کشور وجود دارند که مواد مخدر را منتقل می‌کنند.

وی تصریح کرد: پلیس افغانستان مصمم است تا جلو فعالیت این گرو‌ه‌های مافیایی را گرفته تا از این طریق اکثر قاچاقچیان مواد مخدر دستگیر شوند.

جنگل باغ افزود: این گروه‌های مافیایی مواد مخدر زیادی را از افغانستان به ایران منتقل می‎کنند و پلیس نیز همواره مانع این فعالیت آن‎ها می‎شود.

این مقام پلیس افغانستان خاطر نشان کرد: در آخرین عملیات پلیس، حدود 218 کیلوگرم مواد مخدر که شامل 139 کیلو تریاک و 79 کیلو حشیش می‎شود به دست آمده‎ است.

وی در ادامه افزود: این مقدار مواد مخدر در منطقه «کنگ» ولایت نیمروز در یک چاه آب مخروبه جاسازی شده بود و پلیس مبارزه با مواد مخدر روز گذشته آن را کشف و ضبط کرد.

فرمانده پلیس نیمروز با اشاره به اینکه تحقیقات در زمینه این مسئله آغاز شده، گفت: پلیس افغانستان تاکنون در رابطه با این قضیه شخص یا گروهی را دستگیر نکرده اما به زودی قاچاقچیان دستگیر خواهند شد.

این در حالی است که در نخستین روزهای ماه جاری حدود 525 کیلو مواد مخدر دیگر در منطقه کنگ ولایت نیمروز به دست نیروهای افغان افتاد و از انتقال آن به ایران جلوگیری شد.

کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در 13 سال گذشته با وجود شعارهای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان افزایش چشمگیری داشته به طوری که افغانستان هم‎اکنون حدود 90 درصد مواد مخدر جهان را تولید می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها