امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131482
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس،صبح امروز نشست خبری کنسرت نوای عاشقی با حضور غلامعلی کویتی‌پور خواننده و حماسه‌خوان، محمود سراجی مدیر موسسه ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس،صبح امروز نشست خبری کنسرت نوای عاشقی با حضور غلامعلی کویتی‌پور خواننده و حماسه‌خوان، محمود سراجی مدیر موسسه حافظ و بهنام صبوری رهبر ارکستر نوای عاشقی در وزارت کشور برگزار شد.

غلامعلی کویتی‌پور در ابتدای این نشست گفت: دوست دارم قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شود پنهان بماند تا مردم به نوعی شگفت‌زده شوند چراکه خود من وقتی در کنسرتی شرکت می‌کنم دوست دارم قطعات برایم غیرمنتظره باشد.

وی افزود: سرنوشت ما این بود که شهر مرزی ما وارد جنگ شود و مردم شهرم آواره شوند. در این فضا شرایط برای ادامه فعالیت‌های موسیقیایی‌ام فراهم نبود بنابراین من هم بنا بر تجربه‌ای که داشتم تصمیم گرفتم اشعاری را در قالب حماسه‌خوانی ارائه دهم. با توجه به اینکه کار برای مردم و خدا بود در مقطع زمانی جنگ توانست تاثیرگذاری زیادی داشته باشد.

این حماسه‌خوان ادامه داد: به همه سبک‌های موسیقی اعتقاد دارم حتی اگر اثری باب میلم نباشد و ملودی‌اش را دوست نداشته باشم تا انتها آن را گوش می‌کنم. دوست داشتم آلبوم سومی داشته باشم تا تمام رضایتمندی‌ام از موسیقی را در آن ارائه دهم. آن چیزی که من تاکنون ارائه داده‌ام تنها 30 درصد از نگاه موسیقیایی من بوده از این پس تلاش خواهم کرد که با نهایت توان و با انرژی کارم را ادامه دهم و خاطرات کم‌کاری 37 سال گذشته را که از فضای موسیقی دور بوده‌ام از ذهن پاک کنم.

در ادامه این نشست سراجی در خصوص لغو کنسرت کویتی‌پور که پیش از این قرار بود در برج میلاد برگزار شود گفت: برای برنامه خیمه‌ها و نجواها که توسط شهرداری تهران و به صورت فصلی برگزار شد آقای کویتی‌پور حضور داشتند و به اجرای برنامه هم پرداختند اما کنسرتی که قرار بود برگزار شود به دلیل محدودیت فضای تمرین و فضای کم تمرین گروه لغو شد و تصمیم گرفتیم که کنسرت را در مکان و زمانی مناسب‌تر برگزار کنیم.

کویتی‌پور در ادامه با اشاره به قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شود گفت: در این کنسرت یک کار مختص عاشورا به اجرا درخواهد آمد و بقیه قطعات نیز جدای از فرهنگ عاشورایی نیست و این که گفته شود ما یک قطعه عاشورایی گذاشته‌ایم تا بتوانیم مجوز اخذ کنیم درست نیست. البته در این کنسرت قطعه عاشقانه، احساسی و اجتماعی هم داریم اما وقتی از عشق صحبت می‌کنیم منظورمان همان ذکری است که دل‌های ما را به خدا وصل می‌کند.

کویتی‌پور در خصوص حواشی تولید آلبوم غریبانه دو نیز گفت: وقتی این آلبوم به بازار رفت، من با صداقت رفتم و اعلام کردم که نوارها را جمع‌آوری کنند البته این به خاطر کویتی‌پور نبود این به خاطر ملودی‌هایی بود که برای من و برای خاطره جمعی مردم به نوعی قداست خاصی داشتند.

وی افزود: اما متاسفانه هنوز هم رسانه ملی وقتی می‌خواهد از صدای من استفاده کند هماهنگ نمی‌کند و صدای دیگران را به نام صدای من پخش می‌کند. البته 30 سال است که این اتفاق تکرار می‌شود. دیگر نمی‌خواهم به خاطر این موضوع فکر کنم و ترجیح می‌دهم به آینده نگاه کنم چراکه انتشار این آلبوم برایم بسیار سنگین تمام شد.

وی در خصوص برگزاری کنسرتی در خرم‌شهر و آبادان نیز گفت: من در آنجا زندگی کردم و بزرگ شدم و با چشم خود به خاک رفتن همبازی‌ها و هموطنان و هم‌شهری‌هایم را دیده‌ام. امیدوارم روزی در شهر خودم کنسرت بگذارم و برای مردم شهرم سنگ تمام بگذارم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها