امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131483
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه  ظهر امروز -دوشنبه- پس از دیدار و گفت‌

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه  ظهر امروز -دوشنبه- پس از دیدار و گفت‌ وگو با محمدجواد ظریف در نشست خبری مشترک ضمن قدردانی از ظریف برای دعوت به عمل آمده از وی به منظور سفر به ایران، گفت: هدف این سفر قدردانی از امام خامنه‌ای، رئیس جمهور روحانی و دولت و ملت برادر ایران است که با حمایت‌های خود در تقویت پایداری ملت سوریه سهیم بوده‌اند تا به پیروزی این ملت علیه تروریسم دست یابیم.

وی افزود: ما در سوریه در معرض توطئه‌ای هستیم که طرف‌های توطئه با بی شرمی و وقاحت به همکاری خود برای گوسفندهای آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و برخی کشورهای منطقه که شناخته شده هستند مانند ترکیه، عربستان و قطر ادامه می‌دهند. آنها درک نکردند که با توطئه چینی علیه سوریه تروریست‌ها را به کشورهای خودشان سوق می‌دهند.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: آنها چه درک کرده باشند یا نباشند، در یک سنگر با اسرائیل قرار گرفته‌اند که دیروز به ۲ منطقه در سوریه تجاوز کرد تا روحیه تروریست‌ها را بعد از آنکه متحمل شکست‌هایی در دیرالزور شدند و به دلیل پایداری سوری‌ها در منطقه نبل و الزهرا و عین العرب و قلمون و شهر حلب، بالا ببرد.

ولید المعلم اضافه کرد: ساکنان نبل و الزهرا الگویی برای قهرمانی در مقاومت با تروریست‌ها و جبهه النصره بودند.

وی با اشاره به مقابله نیروهای سوریه با داعش در اطراف دیرالزور، عنوان کرد: تعداد کشته‌های جبهه النصره و داعش طی ۲ روز گذشته بیشتر از تلفات حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه داعش بود.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: سوریه به پایداری خود ادامه می‌دهد و هیچ گزینه‌ای جز پیروزی بر تروریست‌ها نداریم. ما به همراه ایران و دوستان در روسیه و دیگران برای رسیدن به راه حل سیاسی مبتنی بر گفت‌وگو بین سوری‌ها بدون دخالت خارجی تلاش می‌کنیم و به این تلاش تا دستیابی به نتیجه ادامه می‌دهیم.

ولید المعلم همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار العالم درباره سفرش به مسکو و طرح روسیه برای گفت‌وگو با معارضه و همکاری مشترک ایران، سوریه و عراق برای مقابله با تروریسم، عنوان کرد: من با لاوروف وزیر خارجه روسیه بر سر اینکه رایزنی‌هایی به منظور توفیق ایده گفت‌وگوی سوری - سوری داشته باشیم، توافق کردم.

وی ادامه داد: در خصوص موضع ایران از «برادرم جواد» شنیدم که ایران در حمایت از این تلاش تردیدی روا نخواهد داشت و در موفقیت حصول راه‌حل سیاسی مشارکت خوهد کرد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه سوریه در پاسخ به سؤال دیگری با بیان اینکه به ایران آمده‌ام تا از رهبر و ملت ایران به خاطر حمایت‌ها از پایداری ملت سوریه در مبارزه با تروریسم، قدردانی کنم، به حمایت‌های روسیه نیز در این زمینه اشاره کرد و درباره همکاری مشترک ایران، سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ما و عراق تبادل نظر داشته و تماس‌های مداومی داریم و برادرم ظریف نیز گفتند که ایران از ملت‌های عراق و  سوریه حمایت می‌کند.

وی ادامه دادک ما و عراق به همکاری در این زمینه چشم دوخته‌ایم چون در یک مسیر قرار داریم.

وزیر خارجه سوریه در پاسخ به پرسش دیگری بار دیگر ضمن قدردانی از ایران به خاطر حمایت‌های به عمل آمده از مردم سوریه، خاطرنشان کرد: دو کشور نسبت به اوضاع منطقه دیدگاه مشترکی دارند و هر دو تصمیمات سیاسی مستقلی در راستای منافع ملت‌های دو کشور اتخاذ می‌کنند.

ولید المعلم همچنین گفت که فردا با ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق نیز که به منظور انجام سفری دوجانبه و شرکت در کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری در تهران به سر می‌برد، گفت‌وگو خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فارس، نخستین کنفرانس بین‌المللی جهان علیه خشونت و افراطی‌گری قرار است از فردا - سه‌شنبه- به مدت ۲ روز در تهران برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها