امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131485
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 42
«محمد العرابی» وزیر خارجه اسبق مصر و رئیس ائتلاف مردمی «تحیا مصر» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: در ...

«محمد العرابی» وزیر خارجه اسبق مصر و رئیس ائتلاف مردمی «تحیا مصر» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: در مرحله کنونی باید منافع ملی را بر منافع شخصی و حزبی که برخی جریان‌های سیاسی به دنبال آن هستند ترجیح داد.

وی افزود: راهبرد ائتلاف «تحیا مصر» دستیابی به توافق ملی برای برخورداری از پارلمانی قوی است که به مسئولیت خود در قانون‌گذاری و نظارت به بهترین شکل ممکن عمل کند.

العرابی در اظهاراتی در حاشیه سمینار حزب تحیا مصر که در قاهره برگزار شد با تاکید بر ضرورت حضور فعال و واقعی جوانان در عرصه سیاسی مصر در برهه پیش رو گفت:جوانان مصری باید کرسی‌های زیادی را در داخل پارلمان تصاحب کنند و بیش‌تر نیروهای سیاسی هم در این راستا برای جذب جوانان تلاش می‌کنند اما تشکیل نشدن ائتلاف‌های سیاسی تا به الان خود می‌تواند نشانه این باشد که پارلمان آتی مصر منسجم نخواهد بود زیرا نیروهای سیاسی در حالتی از سردرگمی سیاسی به سر می‌برند.

تعدادی از احزاب سیاسی مصر اخیرا از قصد خود برای تشکیل ائتلاف سیاسی جدیدی خبر دادند که در پارلمان آتی لزوم تحقق اهداف انقلاب این کشور در سال دو هزار و یازده را شامل نان، آزادی و عدالت اجتماعی پیگیری کنند اما از تشکیل این ائتلاف خبری نشد.

محمد العرابی درباره حکم تبرئه حسینی مبارک دیکتاتور سابق در پرونده قتل معترضان نیز گفت:این حکم سوال جدی و مهمی را در اذهان عمومی ایجاد کرد که پس در جریان تظاهرات 25 ژانویه چه کسی عامل کشتار تظاهرات‌کنندگان بود.

محمد العرابی دیپلمات کهنه کاری است که در خرداد ماه سال 1390 از سوی عصام شرف، نخست وزیر دولت انتقالی مصر،جانشین نبیل العربی، وزیر خارجه وقت این کشور شد.

«عبدالفتاح سیسی» رئیس‌جمهور مصر اخیرا اعلام کرد که انتخابات پارلمانی این کشور، پیش از برگزاری کنفرانس جهانی اقتصادی که قرار است مصر تا قبل از پایان سال‌ جاری میزبان آن باشد، یعنی قبل از پایان ماه مارس برگزار خواهد شد.

پیشتر ارتش مصر در پی سرنگونی محمد مرسی، رئیس‌جمهور پیشین این کشور طرح نقشه راه که شامل تدوین قانون اساسی، انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات پارلمانی کشور است را مطرح کرد.

بنابر متن قانون اساسی جدید مصر، انتخابات پارلمانی کشور باید شش ماه پس از اجرای قانون اساسی برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها