امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131486
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 105
محمد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد دلایل تغییر نرخ ارز در بازار آزاد اظهار داشت: بازار کشور ...

محمد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد دلایل تغییر نرخ ارز در بازار آزاد اظهار داشت: بازار کشور به دلایل مختلف از جمله تحریم‌های چند سال اخیر و مذاکرات ژنو بیشتر از مسائل روانی تاثیر می‌پذیرد، تا مسائل فنی و اقتصادی بنابر این می‌تواند به هر عامل محرکی واکنش نشان دهد.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز مبادله‌ای در بودجه سال 94 گفت: اگر چه هنوز افزایش نرخ ارز در بودجه سال آینده قطعی نیست، اما مطرح شدن این موضوع خودبخود بر قیمت نرخ ارز آزاد موثر است، اما نباید فراموش کرد که فاصله زیاد بین ارز 2650 تومانی و ارز آزاد خود به خود به ایجاد رانت به ویژه برای بسیار از کالاها دامن می‌زند که مورد قبول دولت و بانک مرکزی نخواهد بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: چنانچه این روند ادامه پیدا کند، مطمئنا بانک مرکزی با مدیریت بانک‌ها مجددا شرایط ارزی را به حالت قبلی برمی‌گرداند.

لاهوتی همچنین در مورد بحث خرید ارز صادرکنندگان به نرخ آزاد در خارج از کشور و تحویل معادل ریالی آن در داخل نیز این گونه توضیح داد که در روز ملی صادرات دولت وعده داد تا بانک‌ها راساً به خرید ارز صادرکنندگان با نرخ آزاد اقدام خواهند کرد، اما ظاهرا اکنون مسئله به گونه‌ دیگری است و باید از طریق صرافی بانک‌ها این اتفاق رخ دهد که چیز جدیدی نیست و برای برخی کشورها نیز قبلا این مسئله وجود داشت، حال شاید امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته باشند که تا این لحظه به ما اطلاع‌رسانی نشده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها