امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131489
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 160
محمدمحمود توری امام جمعه شهر کانو در نیجریه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس، با اشاره به برگزاری کنگره‌های ضدتکفیری در جهان اسلام از جمله ...

محمدمحمود توری امام جمعه شهر کانو در نیجریه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس، با اشاره به برگزاری کنگره‌های ضدتکفیری در جهان اسلام از جمله کنگره اخیر در قم، گفت: این کنگره که با هدف ایستادن علیه جریان‌ های تکفیری شکل گرفته در وقت مناسب بود.

وی افزود: جهان اسلام به اینگونه کنگره‌ها نیاز دارد تا علما جمع شوند، فکر کنند، ارتباط بگیرند، صحبت کنند و مشورت کنند تا راه‌های لازم برای توقف این گروه‌ها را بیابند.

توری با اشاره به تلاش غرب در خاورمیانه برای تفرقه بین شیعه و سنی و تلاش در آفریقا برای درگیری بین مسلمانان و مسیحیان، در پاسخ به این سوال که آیا شاهد جنگی بین مسلمان و مسیحی در نیجریه هستیم، گفت: آنچه می‌گویید شدید نیست و مشکل بزرگی بین مسلمانان و مسیحیان در نیجریه وجود ندارد احیانا برخی مشکلات عادی شکل می‌گیرد اما مسئله به جای بزرگی نرسیده است که از آن بترسیم و مشکل بزرگی درنخواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فرهنگی فارس که آیا شما با این تحلیل موافقید که حادثه ربایش دختران نیجریایی و حمله به تظاهرات روز قدس در نیجریه تلاش برای قطع نفوذ انقلاب اسلامی در نیجریه است، گفت: این کلام به واقع صحیح است؛ غرب و اسرائیل به دنبال غلبه بر شیخ زکزکی و بر جنش اسلامی به رهبری شیخ زکزکی هستند لذا غرب و صهیونیست‌ها با تثیرگذاری بر ارتش نیجریه از ارتش این کشور برای دستگیری و از بین بردن شیخ زکزکی و جنبش اسلامی استفاده کرده‌اند و این آن چیزی است که رخ داده است.

توری افزود: البته الحمدالله جایگاه مردمی شیخ زکزکی و جایگاه مردمی جمهوری اسلامی و شخصیت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب روزانه رو به افزایش است.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها