امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131494
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 16
محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: دو مؤلفه اصلی روز ...

محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: دو مؤلفه اصلی روز 16آذر استبداد و استکبارستیزی است که این دو مؤلفه جزو جدایی‌ناپذیر روز دانشجوست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: گرفتن ژست انتقادپذیری در عین برخورد امنیتی و حذف مخالفان در شأن دولت و شایسته شعار اعتدال نیست.

وی در ادامه با بیان 10 ایراد از برنامه روز دانشجوی رئیس‌جمهور که روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت:‌ اولین ایراد این است که در این مراسم هیچ خبری و هیچ اشاره‌ای به سه شهید دانشجوی 16آذر و شهدای دیگر دانشجو نشد.

وی افزود:‌ دومین ایراد این است که این جلسه یک برنامه حاکمیتی و دولتی بود مانند جلسه آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها. این در حالی است که 16آذر یک برنامه دانشجویی است نه اینکه یک جلسه حاکمیتی باشد و در آن سالن از قبل چینش شده باشد.

حیدری پیرامون سومین ایراد برنامه روز دانشجو با حضور رئیس‌جمهور نیز گفت:‌ سومین ایراد این است که مدعوین دست‌چین شده بودند و بدنه دانشجویی امکان حضور در این مراسم را نداشت این در حالی است که در برنامه رؤسای جمهور گذشته دانشجویان اجازه حضور داشتند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: چهارمین ایراد این است که در این برنامه خبری از شعار ضد آمریکایی و استکباری نبود. این در حالی است که استکبارستیزی در ذات 16 آذر است. البته دولت برعکس آن به دنبال توجیه مذاکرات خود با آمریکا بود.

وی با بیان اینکه 16 آذر یک روز سیاسی است، گفت: پنجمین ایراد این است که سهم تشکل‌های سیاسی در این روز نادیده گرفته شده بود در حالیکه این روز یک روز سیاسی است و جلوه بیشتر آن باید فعالیت تشکل‌ها باشد.

حیدری ادامه داد: ششمین ایراد برنامه 16 آذر با حضور رئیس‌جمهور این بود که در این برنامه رئیس‌جمهور در قامت یک اپوزیسیون ایفای نقش کرد. این در حالی است که رئیس‌جمهور در دل حاکمیت قرار دارد و حافظ قانون اساسی است و باید پاسخگو باشد اما ما شاهد بودیم که در حضور ایشان شعارهای ساختارشکن و غیرقانونی سر داده می‌شد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی،گفت: ایراد دیگر این مراسم سردادن شعار انتقادپذیری در عین جلوگیری از بیان انتقاد بود که البته منتقدین را تازه به دوران رسیده نیز نام نهاد.

وی هشتمین ایراد مراسم روز دنشجوی رئیس‌جمهور را فضای امنیتی حاکم قبل و هنگام برگزاری جلسه عنوان کرد.

انتخاب یک سالن رسمی به جای حضور در محیط‌ دانشجویی نهمین ایرادی بود که حیدری از مراسم روز دانشجو با حضور رئیس‌جمهور عنوان کرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی، در پایان خاطرنشان کرد: دهمین ایراد برنامه روز دانشجو لغو متعدد سخنرانی‌های منتقدین دولت بود که این وضعیت هیچ تناسبی با شعار انتقادپذیری و ظرفیت دولت برای پذیرش نقد را ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها