امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131505
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولی‌الله سیف در حاشیه همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در جمع خبرنگاران در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولی‌الله سیف در حاشیه همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در جمع خبرنگاران در خصوص بازار ارز، اظهار داشت: برخی عوامل غیراصولی در بازار التهاب آفرینی می‌کنند در حالیکه هم‌اکنون باید بازار آرامش لازم را داشته باشد.

وی افزود: برخی تحلیل‌های غلط و پیش‌بینی‌های نادرست چنین شرایطی را برای بازار به وجود آورده و به فعالان اقتصادی توصیه می‌کنیم تحت تأثیر این مسائل قرار نگیرند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اعلام ارز 2850تومانی در همان ابتدا تأثیر خود را بر قیمت‌های بازار گذاشته است، گفت: این رقم در حدی نیست که بتواند به بازار شوک وارد کند، بانک مرکزی در مکانیزم بازار دخالت نکرده و عرضه و تقاضا روند خود را طی می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا بانک مرکزی عرضه ارز را افزایش داده است، گفت: بانک مرکزی نظارت می‌کند که در عرضه و تقاضا تعادل ایجاد شود.

سیف در خصوص فساد مالی اخیر و سیستم بانکی که در سطح 12هزار میلیارد تومان اعلام شده است،‌ اظهار داشت: رقم اعلام شده یک گردش مالی بوده است. در نهایت مبلغ مورد استفاده در طول 4-5سال رقم‌های کوچکی بوده است و در یک مقطع حداکثر دو هفته 70میلیارد تومان در اختیار آن گروه قرار داشته است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های بانک مرکزی راه‌اندازی سامانه‌هایی است که بتواند سیستم بانکی را از شکل‌گیری اینگونه تخلفات و فسادها مصون نگهدارد.

سیف با تأکید بر اینکه ضعف فناوری و سیستم‌ها زمینه بروز این مسائل را ایجاد می‌کند در خصوص بانک‌های درگیر با این پرونده گفت: سه بانک در این خصوص ارتباط داشتند.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها