امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131511
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبران دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات سنا احتمالاً تا روز پنجشنبه تشکیل جلسه می‌دهند و در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبران دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات سنا احتمالاً تا روز پنجشنبه تشکیل جلسه می‌دهند و در همان روز لایحه کنونی بودجه دولت آمریکا منقضی می‌شود. این روزها جزء روزهای دشوار به حساب می‌آیند زیرا کنگره تنها چند روز برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال زمان دارد.

پایگاه «هیل» وابسته به کنگره گزارش کرد که کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در صدد است روز دوشنبه (امروز) لایحه بودجه را منتشر کنند که این لایحه تمامی هزینه‌های دولت در سال 2015 را به جز بودجه وزارت امنیت داخلی آمریکا تأمین می‌کند. آژانس‌هایی که با سیاست مهاجرت روبرو هستند تنها تا پایان زمستان و احتمالاً ماه فوریه تأمین بودجه می‌شوند.

انتشار روز دوشنبه این لایحه به مفهوم آن است که مجلس نمایندگان آمریکا در زودترین موعد، روز چهارشنبه این هفته، این لایحه را به رأی‌ می‌گذارد و چارچوب زمانی اندکی برای سنا باقی می‌ماند تا بر روی این لایحه رأی‌گیری کنند.

رهبر جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا به منظور تصویب این لایحه کمیته تخصیص بودجه به حمایت دموکرات‌ها نیاز دارند زیر بسیاری از جمهوری‌خواهان معتقدند که این لایحه به اندازه‌ کافی نمی‌تواند قدرت اجرایی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا را برای به تعویق انداختن اخراج مهاجران غیرقانونی را بلوکه کند و به همین منظور احتمالاً علیه این لایحه رأی‌ خواهند داد.

طبق این گزارش، زمانی که این بسته کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان روی میز اوباما قرار گیرد، اعضای مجلس نمایندگان به تعطیلی می‌روند اما احتمالاً تعطیلی سنا دیرتر خواهد بود زیرا هنوز لوایحی باقی مانده است که مدت آنها منقضی شده است و سنا آنها را به تصویب نرسانده است.

از جمله لوایحی که هنوز سنا آن را به تصویب نرسانده است لایحه معافیت از مالیت، بودجه دفاعی، تأیید نامزدهای پیشنهادی است و این در حالی است که هر دو لایحه بودجه دفاعی و معافیت از مالیات هفته گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب درآمد.

مجلس نمایندگان آمریکا قرار است ظهر امروز تشکیل جلسه دهد و در خصوص یکسری لوایحی که به حالت تعلیق درآمده، بحث صورت دهند.

سنا نیز قرار است به منظور رأی‌گیری در خصوص یکسری نامزدهای پیشنهادی تشکیل جلسه دهد و بعد از آن کمیته روابط خارجی سنا قرا راست یک جلسه استماع درباره مجوز نیروی نظامی علیه داعش تشکیل دهد.

روز چهارشنبه قرار است لایحه بودجه 2015 رأی‌گیری کنند و احتمالاً روز پنجشنبه این لایحه در سنا به رأی‌ گذاشته می شود و اگر سناتورها بتوانند این لایحه را تصویب کنند، بعد از آن سنا را برای سال جاری میلادی تعطیل می‌کنند و به تعطیلات می‌روند.

سال گذشته میلادی، با به پایان رسیدن فرصت تصویب لایحه بودجه در کنگره آمریکا، دولت فدرال این کشور برای اولین بار در 17 سال اخیر، تعطیل شد.

بامداد سه شنبه، 1 اکتبر (9 مهر)، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنانی که از شبکه‌های رادیو و تلویزیون آن کشور پخش شد، اعلام کرد که به دلیل تصویب نشدن لایحه بودجه دولت فدرال در کنگره این کشور، نهادهای دولتی امکان ادامه فعالیت و ارائه خدمات را ندارند و کنگره را متهم کرد که به وظیفه خود در تصویب لایحه بودجه عمل نکرده است.

شامگاه چهارشنبه 17 اکتبر 2013 (25 مهر 1392) کنگره آمریکا به طرح رهبران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای تصویب افزایش سقف استقراض دولت و همچنین تمدید بودجه دولت رای داد و بدین ترتیب به تعطیلی 16 روزه دولت آمریکا پایان داد. در صورتیکه بودجه توسط کنگره تصویب نمی‌شد، بخش‌های دیگری از دولت نیز تعطیل می‌شد.

تعطیلی دولت فدرال باعث می‌شود پرداختی شمار زیادی از کارمندان فدرال متوقف شود. کارکنان نظامی دچار قطع پرداخت نمی‌شوند ولی حقوقشان ممکن است طبق برنامه پرداخت نشود.

در گذشته تعطیلی‌ها بر دولت شهری واشنگتن تاثیر گذاشته و کار مدارس و خدمات شهری نظیر جمع آوری زباله را متوقف کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها