امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131515
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تشدید اقدامات پلیس آمریکا در سرکوب اعتراضات مردمی به تبعیض نژادی نتوانسته از ادامه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تشدید اقدامات پلیس آمریکا در سرکوب اعتراضات مردمی به تبعیض نژادی نتوانسته از ادامه اعتراضات مردمی در آمریکا بکاهد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از مقامات پلیس شهر «برکلی» ایالت کالیفرنیا از بازداشت پنج تن از معترضان خبر داده است؛ هرچند به نظر می‌رسد آمار واقعی از بازداشت‌های این شهر بیشتر از این مقدار باشد.

از سوی دیگر رسانه‌های آمریکایی از برگزاری تظاهراتی مشابه در شهر نیویورک خبر دادند؛ مردم این شهر از قتل «اریک گارنر» سیاه‌‌پوست آمریکایی ساکن نیویورک توسط پلیس سفید‌پوست و متعاقب آن حکم براعت وی خشمگین هستند.

اعتراضات به تبعیض نژادی هر روز در آمریکا گسترده‌تر می‌شود و نکته قابل تامل درباره حمایتهای مردمی از اعتراضات، حمایت نمادین ورزشکاران آمریکایی از آن است؛ در آخرین مورد از این قضیه حمایت فوتبالیست تیم «کلیولند براونز» است. «جانسون بادموسی» که خود سیاه پوست است در تمرین پیش از آغاز مسابقه پیراهنی را بر تن کرد که در آن نوشته بود: «من نمی‌توانم نفس بکشم»؛ کلیدواژه‌ای که به نماد اعتراضات به قتل «اریک گارنر» توسط پلیس تبدیل شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها