امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131527
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه ...

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه زیاده طلبی& zwnj;های آمریکا باعث شکست مذاکرات هسته‎ای شد، ابراز کرد: اختلاف گروه 1+5 یا بهتر است بگوییم اختلاف آمریکا با ایران بر سر موضوع هسته‌ای کشورمان نیست.

وی افزود: اگر ایران در موضوع هسته‎ای از سر مواضع خود کوتاه می‌امد، بازهم مشکل این کشور با ایران رفع نمی‌شد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ابراز کرد: اختلاف آمریکا با ایران بر سر اصل نظام جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: مذاکرات هسته‌ای اتمام حجتی برای آمریکا و دنیا است تا نشان دهیم که جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار صلح بوده است.

ابراهیمی با بیان اینکه علت شکست مذاکرات هسته‌ای عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود بوده است، اظهار کرد: ایران از زمان شروع دور جدید مذاکرات هسته‌ای همواره به تعهدات خود پایبند بوده و حسن نیت خود بارها نشان داده است؛ این درحالیست که آمریکا به تعهدات خود پایبند نبوده است و می توان که حسن نیت خود را نشان نداده است.

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: آنان می گویند که ایران باید حسن نیت خود را به جامعه جهانی نشان دهد. درحالی آنان معتقدند که جامعه جهانی را سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تشکیل می‏دهند که 150 کشور دنیا عضو جنبش عدم تعهد هستند و ایران در این گروه از نفوذ خوبی برخوردار است.

وی ابراز کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌‌اند ایران با گروه 1+5 و آمریکا در باره موضوع هسته‌ای کشور مذاکره می‌کند اما نسبت به این مذاکرات خوشبین نیست.

نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت ایران باعث شده است تا فکر دست‌‌اندازی به کشور را از سر خود بیرون کند، اضافه کرد: اگر ایران به لحاظ قدرت کوچکترین ضعفی داشت به طور قطع این کشور بدون درنگ کشور ما را مورد حمله قرار می‌داد.

وی با قدردانی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اظهار کرد: تیم مذاکره‌کننده تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق مردم انجام داده و منافع ملی کشور را در راس کارهای خود قرار داده است.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: قدرت ایران به برکت خون شهدا، صبر و بردباری ملت و از طرف دیگر رهنمودهای حکیمانی مقام معظم رهبری به دست آمده است و اقتدار نظامی دفاعی صنعتی و اتحاد و انسجام آحاد مردم جامعه می تواند در پیروزی ایران در زمینه های مختلف تاثیر گذار باشد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها