امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13153
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 231
در روز انتخابات به یاد بیماران بستری در بیمارستان افتادیم آنهایی که شاید از شدت رنجوری و بیماری توانی برای رأی دادن نداشته باشند. غافل از اینکه ...

در روز انتخابات به یاد بیماران بستری در بیمارستان افتادیم آنهایی که شاید از شدت رنجوری و بیماری توانی برای رأی دادن نداشته باشند.

غافل از اینکه ستاد انتخابات کشور برای این موضوع هم مانند همیشه فکر کرده و صندوق‌های سیار را فراخور جمعیت هر بیمارستان و تعداد پرسنل و بیماران بستری، برای اخذ رأی اعزام کرده است.

مقصد ما بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

کلمه صندوق سیار تداعی کننده صندوقی است که در داخل اتاق‌های بیمارستان تک به تک می‌چرخد تا آرای بیماران را جمع آوری کند، اما در بدو ورود به ساختمان بیمارستان با صفی طویل که صندوق سیار را یکجا متوقف کرده مواجه شدیم.

به گفته مسئول صندوق سیار در این بیمارستان با این حجم جمعیت به نظر می‌‌رسد تا بعد از ظهر جمع‌آوری رأی در این بیمارستان طول می‌کشد.

از پرستار و ‌پزشک گرفته تا بیمار بد حالی که یارای ایستادن روی پا نداشت و دو فرزند زیر بغلش را گرفته بودند تا پیرمردی که پیری رمق را از او گرفته و با ویلچر برای دادن رأی از روی تخت بیمارستان پای صندوق آمده بود یا زنی بدحال که فردا وقت جراحی داشت و پس از دادن رأی مستقیم برای دادن آزمایش رفت.

وقتی از پزشک بیمارستان در مورد حضورش پای صندوق رای می پرسیم، می‌گوید: تا یک ماه پیش به حدی از مشکلات حوزه درمان کلافه بودم که گفتم رأی نمی‌دهم. بعد که دیدم رسانه‌‌های خارج از کشور کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند و مدام سعی می‌کنند القا کنند که رأی ندهیم با خود گفتم چرا حق انتخابم را به دست اجنبی بدهم.

وی تأکید می‌کند: امیدوارم فردی که انتخاب می‌شود قدر رأی این مردم را بداند و دلسوزانه پیگیر مطالبات مردم شود.

در این بین مردی میانسال پدرش را به پای صندوق آورده با یک دست سرُم و با دست دیگر گفته پدر را روی برگه می‌نویسد.

پدر 84 ساله سکته کرده، ناراحتی گوارشی و کلیوی هم دارد تا حدی که توان حرف زدن ندارد.

وقتی علت حضورش را می‌پرسیم جواب این است: هنوز آن قدر ذلیل نشده‌ام که اجازه دهم دشمن از مشکلات جامعه سوء استفاده کند و با مشورت دوستان گزینه‌ام را انتخاب کردم.

آن طرف‌تر زنی میانسال با لباس صورتی رنگ بیمارستان در صف ایستاده و چندان حس سؤال و جواب ندارد، ولی وقتی از او دلیل حضورش پای صندوق را می‌پرسیم، می‌گوید: فردا نوبت عمل دارم .صبح روی تخت خوابیده بودم و حالم بسیار بد بود. یک مرتبه تلویزیون را روشن کردم و دیدم رهبر انقلاب با مردم حرف می‌زنند. ایشان خواستند که مشارکت کنیم. یک لحظه دلم لرزید و گفتم به خاطر آقا پای صندوق بیایم. تا قبلش نمی‌خواستم رأی بدهم.

سوپر وایزر بیمارستان یکی دیگر از افرادی است که پای صندوق در حال رأی دادن است. او اظهار امیدواری می‌کند که با انتخاب رئیس جمهور جدید گره کور مشکلات پرستاران در حوزه سلامت حل شود.

وارطانیان می‌افزاید: هر پرستار باید همزمان جوابگوی 39 تا 40 بیمار باشد. حقوق دریافتی‌مان هم که چشمگیر نیست. امیدواریم با آمدن رئیس جمهور جدید فکری به حال قشر ما بشود.

وی در پاسخ به اینکه مشکلات شما را از رأی دادن منصرف نکرده می گوید: فرار از مشکل راه حل نیست باید در انتخاب دقت کنیم تا فردی درد آشنا روی کار بیاید و مردم را فدای حب و بغض خود نکند.تاریخ نشان داده که هر انقلابی سالها طول می‌کشد تا نواقص خود را برطرف کند.

غفارزاده، مدیر بیمارستان حضرت رسول(ص) هم در بین بیماران دیده می‌شود. او با اظهار خوشحالی از اینکه بیماران حضور پرشوری پای صندوق دارند می‌گوید: امیدوارم در دولت جدید مشکلات بیمه‌ای برای مراجعه مردم حل شود تا بیمار مجبور نشود برای پرداخت هزینه درمان زندگیش را بفروشد.

اینجا شور انتخابات به حدی است که لحظه‌ای فراموش می‌کنی در بیمارستان هستی و عده‌ای آمده‌اند تا درد خود را مداوا کنند.

آمده‌اند تا بگویند «آقای رئیس جمهوری که قرار است 4 سال جای ما تصمیم بگیرید! ما آمدیم! امیدواریم شما هم پای قول‌هایتان و عهدتان با این ملت بمانید.
گزارش از فاطمه بیات

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها