امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131530
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به محاسبه قیمت ...

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به محاسبه قیمت نفت در بودجه 94 به ازای بشکه 70 دلار گفت: این در نظر گرفتن درآمد نفتی به ازای هر بشکه 70 دلار نشانه خوبی برای اقتصاد کشور نیست و کسری 30 دلار در هر بشکه را نسبت به بودجه سال 93 به همراه دارد و از طرف دیگر با توجه به توطئه عربی غربی در بحث قیمت نفت این نگرانی را دامن می‌زند که ما پیش‌نمایی داشته باشیم و این موضوع ممکن است تا حتی ما با نفت 70 دلار هم دچار کسری بودجه پنهان شویم.

وی با اشاره به هزینه‌های جاری در بودجه 94 افزود: انتظار این است که هزینه‌های جاری کاهش پیدا کند و این بخش مدیریت شود چرا که در بخش منابع و مصارف بودجه بخش جاری همیشه قابل اعتنا است که اگر حفظ شده یا افزایش پیدا کند نگرانی‌هایی را به همراه دارد که دچار افزایش بودجه جاری و تاثیر آن بر تملک دارایی‌ها شویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در بحث تکمیل پروژه‌های عمرانی نیز باید با وسواس بیشتری عمل شود چراکه انتخاب رویه اتمام 200 پروژه در هر سال برای چند هزار پروژه در عین حال که از یک جهت منطقی به نظر می‌رسد اما از سوی دیگر معلوم است که چنین روشی به ده‌ها سال انتظار نیاز دارد.

ندیمی خاطرنشان کرد: باید دولت نسبت به واسپاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی و تعاونی و صورت‌های دیگر تلفیق دیگری از این منابع اقدام کند که در غیر این صورت با روش در پیش گرفته هم هزینه‌های جاری پروژه‌ها بیشتر می‌شود و هم زمان اجرای آن افزایش یافته و باعث نارضایتی عمومی می‌شود.

وی افزود: در اجرای قوانین مربوط به هدفمندی یارانه‌ها و اصل 44 قانون اساسی باید اهداف کمی را مدنظر قرار داد و اگر اهداف کمی روشن نشود نظارت بر بودجه را دچار اشکال می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: انتظار ما این بود که دولت در بودجه 94 و در اجرای قوانین از هر گونه ملاحظه‌ای پرهیز کند و در مواردی همچون کمک‌های جبرانی و مواردی از این دست با مدیریت بهتری همراه کند. ما امسال کار زیادی در این بحث فنی و اقتصادی بودجه خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها