امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131534
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی اظهار داشت: برای ما روز دانشجو روز خوبی نبود البته ناراحتی ما تنها برای عدم فرصت صحبت در حضور رئیس‌جمهور نیست بلکه تاسف اصلی ما این است که چرا تشکل‌های دانشجویی را به اصلاح‌طلب و اصولگرا تقسیم می‌کنند.

وی افزود: مگر ما شاخه دانشجویی احزاب هستیم وقتی خود رئیس‌جمهور می‌گویند دانشگاه خانه احزاب نیست پس چگونه با تشکل‌های دانشجویی اینگونه برخورد می‌کنند. البته نقاط اشتراک تشکل‌ها و اتحادیه‌ها دلیل نمی‌شود همه را یکی ببینیم چرا که هر کدام از اتحادیه‌های دانشجویی سابقه، هویت و استقلال خاص خود را دارند.انتساب تشکل‌های دانشجویی به احزاب و جریانات سیاسی خیانت به دانشجویان است

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: ما در هر جلسه‌ای با مسئولان وزارت علوم و دولت حضور یافتیم کلید واژه آنان این بود که همه شما تشکل‌ها یکی هستید که این مسئله باعث ناراحتی ما می‌شود. از اینکه این تفکر در وزارت علوم حکمفرماست.

بیانی تصریح کرد: طیفی در بدنه وزارت علوم قرار دارند که به دنبال ایجاد فضای دوقطبی در دانشگاه‌ها هستند که این باعث می‌شود برخی افراد تندرو از این فضا سوءاستفاده کرده و جایگاهی برای خود ایجاد کند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد:‌ همچنین اتفاق نادر دیگری که در خصوص روز دانشجو مشاهده شد، لغو سخنرانی پی در پی افراد ارزشی و کسانی که سابقه روشنی در انقلاب داشتد، بود و از طرف دیگر شاهد حضور افرادی در دانشگاه‌ها بودیم که در فتنه نقش مؤثری داشتند و همچنین پخش پیام تصویری یکی از سران فتنه نمی‌تواند پیام خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در یکسال و نیم اخیر یک تشکل خاصی مورد حمایت ویژه دولت و وزارت علوم قرار گرفته است، گفت: این نگاه ویژه به گونه‌ای است که به این تشکل بالاتر از یک اتحادیه نگاه می‌شود و برای این تشکل 50 سهمیه برای حضور در مراسم 16 آذر اختصاص داده می‌شود اما برای دیگر اتحادیه‌ها تنها 10 نفر.

بیانی ادامه داد:‌البته به این تشکل خاص خوب است گوشزد کنیم نزدیکی زیاد به دولت و قدرت آفت است چرا که همان بلایی که در دوران اصلاحات برای یک جریان دانشجویی خاص اتفاق افتاد، برای آنان رقم خواهد خورد.

دبیر دفتر تحکیم وحدت با اشاره به فضای امنیتی حاکم بر دانشگاه‌ها گفت: اقدامات این دولت همانند دوران سازندگی است که دوباره فضای خفقان دارد در دانشگاه‌ها حاکم می‌شود این عملکرد از سوی هر دولتی باشد اشتباه است. نمی‌شود 5 اتحادیه بزرگ دانشجویی را نادیده گرفت اما این دولت برای اولین بار در روز دانشجو این کار را کرد. اوج این فاجعه لغو سخنرانی همسر شهید علیمحمدی بود.

بیانی افزود: در کنار این وضعیت برخی افرادی که در فتنه نقش فعال داشتند می‌توانند در دانشگاه‌ها حضور یابند و از فتنه حمایت کنند. به طوری که مورد توجه ویژه شبکه‌های ضدانقالاب قرار می‌گیرد.

دبیر دفتر تحکیم وحدت خطاب به وزیر علوم گفت:‌انتظار ما از فرهادی این است که این روند را تغییر دهد و تیم مدیریت حاکم بر وزارت علوم که همان تیم وزیری است که از طرف مجلس استیضاح شده است را بهبود بخشد.

وی در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور که منتقدین را افراد تازه به دوران رسیده عنوان کرد: گفت: مگر چه اشتباهی قرار است در دولت بیفتد که دوبار رئیس‌جمهور به منتقدان برجسب جدید زدند. همانطور که در زمان محکومیت ما در پرونده کرسنت که به منتقدان گفتند به جهنم بروید.

بیانی در پایان با بیان اینکه جنبش دانشجویی به جریان اصلاح‌طلب اعتماد ندارد،‌گفت:‌چرا که ما در گذشته حمایت این جریان را از یک طیف غیرقانونی تحکیم وحدت شاهد بودیم که این به بدنه دانشجویی ضربه وارد کرد که البته امروز نیز در بدنه وزارت علوم افرادی هستند که به دنبال بازگرداندن همان وضعیت هستند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها