امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13155
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین ذوالفقاری در خصوص آخرین وضعیت مرزهای کشورمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین ذوالفقاری در خصوص آخرین وضعیت مرزهای کشورمان گفت: تا این لحظه که وضعیت استان‌های مرزی کشور رصد می‌شود، هیچ مورد ناامنی در کشور نداشته‌ایم و رای گیری در حوزه های انتخاباتی در مناطق مرزی با آرامش کامل در حال انجام است.

وی با اشاره به آمادگی کامل نیروهای مرزبانی در پایش مناطق مرزی، افزود: از 2 ماه قبل به تدریج، کنترل مرزها را افزایش دادیم و از چند روز گذشته نیز به طور کامل همکارانم حدود 9 هزار کیلومتر مرزهای آبی و خاکی را تحت کنترل در آورده‌اند تا بتوانند امنیت را به طور کامل به خصوص در ایام انتخابات برقرار کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا، در ادامه گفت: مناطقی که احتمال عبور افراد داده می شد، شناسایی و نیروها در آن مستقر شدند، علاوه بر این تمامی تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی که از قبل آماده شده بودند، در مناطقی که بیشتر ضرورت داشت بکارگیری شدند.

سردار ذوالفقاری در ادامه گفت: چند روز گذشته در مناطق شمال غرب و غرب کشور افرادی قصد نزدیک شدن به مرزهای کشور را داشتند که با واکنش سریع نیروهای مرزبانی روبرو شدند و از ورود آنان به داخل کشور جلوگیری شد.

وی در خصوص مسدود شدن مرز عراق نیز گفت: این مسئله امری متداول است و تمام کشورها در مقاطعی که برنامه ویژه ای را به اجرا در می آورند، تردد و ترانزیت در برخی از مرزها را بنا به اقتضا متوقف می کنند؛ در اجلاس سران غیرمتعهدها نیز این امر اجرا شد و این تصمیم براساس تدبیر شوراهای تامین و براساس شرایط استان ها، گرفته شد ضمن اینکه از قبل با مرزبانان کشور مقابل ملاقات و مذاکره شد و در صورتی که مورد خاصی نباشد براساس هماهنگی شورای تامین استان ها، بازارچه ها باز و تردد در مرزهای رسمی نیز انجام می شود؛ فعلا تا فردا این تعطیلی ادامه دارد و در صورت ضرورت ممکن است تمدید نیز شود.

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین گفت: بخشی از نیروهای مرزبانی در کنار عزیزانمان در نیروی انتظامی، در بحث امنیت حوزه های رای گیری بکارگیری شدند و بخشی از نیروهای مرزی ما نیز در آمادگی کامل قرار دارند تا هرکجا که لازم باشد چه در مرز و چه در استان ها مرزی برای کمک در تامین امنیت بکارگیری شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار