امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131550
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زکیانی معاون فرهنگی دانشگاه علامه ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو در مراسم روز ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زکیانی معاون فرهنگی دانشگاه علامه ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو در مراسم روز دانشجو که با عنوان «دانشگاه زنده است» توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: سال گذشته در اوج نام‌آوری همه ما انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت و همین امر خیلی‌ها نتیجه آن را باور ندارند. بیرون آمدن نام آقای روحانی از صندوق اتفاق عظیمی بود.

وی افزود: اسفند و فروردین سال 58 هر کس نزد امام (ره) می‌رفت امام این جمله را تکرار می‌کرد که من به جمهوری اسلامی رأی می‌دهم نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد. امام 52 مرتبه این کلمه را تکرار کرد.

آن موقع شاید ما معنی این موضوع را نمی‌فهمیدیم اما اتفاقی که سال گذشته در انتخابات ریاست جمهوری رخ داد ما را متوجه کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه علامه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ساختاری دارد که یکباره اتفاقی رخ می‌دهد که باورش سخت است و اگر چیزی جز جمهوری اسلامی وجود داشت چنین اتفاقی رخ نمی‌داد.این ماجرا اتفاقی نبود و در ساختار جمهوری اسلامی چنین چیزی وجود دارد.

وی با بیان اینکه خودانتقادی بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی است، افزود: ما باید انتقادپذیری را یاد بگیریم.

مشاور رئیس دانشگاه علامه افزود: در دوره اصلاحات پروژه عبور از خاتمی را مطرح کردند. این افراط و زیاده‌روی بود و از دل این افراط و زیاده‌روی دولت نهم و دهم به وجود آمد.

وی تأکید کرد: امروز با پوست و خون‌مان فهمیدیم که باید اعتدال را رعایت کنیم. باید مخالف را تحمل کنیم. همه باید اجازه صحبت داشته باشند. البته کسانی که نظام را نمی‌خواهند باید بروند اما کسانی که نظام را می‌خواهند حتی اگر اختلاف سلیقه هم دارند باید حرف خود را بزنند.

زکیانی اظهار داشت: این انقلاب به سادگی به دست ما نیامده است که هر کسی بخواهد با به دست آوردن دولت مخالفان را قلع و قمع کند.

وی گفت:‌اعتدال جزء ضروری ترین نیازها است و باید اجازه داد همه صحبت کنند نباید از انتقاد دیگران ناراحت شد.

معاون فرهنگی دانشگاه علامه تأکید کرد: راست و چپ ندارد. اگر اجازه صحبت ندهیم و از یک سوال برآشفته شویم دولت اعتدال سیلی محکمی خواهد خورد و افراط و تندروی بدتر از دولت قبلی جای آن را خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: یک عده می‌گویند حتما باید شعاری داده شود و مرگی فرستاده شود. آنها می خواهند منطق در میان این شعارها گم شود زیرا حیات‌شان در غوغا است.

وی تصریح کرد: تست کردن فضای اعتدال و گفت‌وگو از ضروری‌ترین کارها است. برخی‌ها می‌خواهند به هر کس که می‌خواهد صحبت کند یک مارک فتنه بچسباند. ای کاش یک پروژه به اسم فتنه‌زدایی ایجاد شود.

وی ادامه داد:‌تا کی بنا است هر کسی که در ذهن ما نیست یک اسم فتنه به آن بچسبانیم و اجازه صحبت به او ندهیم.

وی افزود: نظام نیاز به همه دارد، نیاز است کسانی که مخالف نظام نیستند نظرات خود را بدهند.

زکیانی یادآور شد: اگر فضا، فضای هیجانی و شعاری نشود می‌توانیم در این دانشگاه میزگردهای کارشناسی برگزار کنیم و یا حتی میزگردهایی برای نقد سیاست‌های دولت داشته باشیم ولی کسانی باید حضور داشته باشند که اهل شعار نباشند.

وی در خاتمه اظهار داشت: انتقادی که با فحش و توهین همراه باشد اثری نخواهد داشت ولی اگر انتقاد با کارشناسی باشد اثرگذار است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها