امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131552
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور در دیدار با محمد محقق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور در دیدار با محمد محقق معاون ریاست اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان با بیان اینکه ایران همیشه در کنار دولت و ملت افغانستان بوده، گفت: امیدواریم دو کشور بتوانند بیش از گذشته از امکانات یکدیگر بهره بگیرند.
وی ادامه داد: ایران به دنبال برقراری صلح و ثبات در افغانستان است و ثبات و توسعه در افغانستان را ثبات و توسعه خود می داند. جمهوری اسلامی ایران از ابتدا خواهان اجماع وحدت قومی و جغرافیایی در این کشور بوده است.
شریعتمداری با ابراز خرسندی از تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان، تصریح کرد: از خبر توافق رییس جمهور و رئیس اجرایی در مورد تشکیل کابینه خوشحالیم و امیدواریم با این توافق تکلیف کابینه دولت هر چه زودتر مشخص شود.
معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به حضور خارجی ها در این کشور، گفت: امیدواریم با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، شرایط صلح و ثبات فراهم شود و روند توسعه افغانستان سرعت بیشتری به خود گیرد.
محقق معاون ریاست اجرایی افغانستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تحکیم روابط دو کشورگفت: افغانستان ارتباط با ایران را بسیار مهم می داند، چه اینکه بر اساس حکم اسلام و سیاست، روابط با همسایگان در اولویت است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها