امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131559
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
جعفر سطوتی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بحث آیین نامه ستادهای استانی ساماندهی امور جوانان تصویب شد و قرار ...

جعفر سطوتی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بحث آیین نامه ستادهای استانی ساماندهی امور جوانان تصویب شد و قرار شد که برای تصویب نهایی به جلسه شورای عالی جوانان ارائه شود چون قبلا شورای عالی جوانان این آیین نامه را تصویب کرده بوده و سطح آن بالاتر از ستاد است لذا مجدد باید این مصوبه در شورای عالی جوانان هم مطرح شود.

وی ادامه داد: بحث مجلس جوانان یکی دیگر از موضوعاتی بود که در آن جلسه به آن پرداخته شد کلیات آن مشکلی نبود و قرار شد اصلاحات بیشتر بر روی آن انجام شود و چون این طرح فراتر از برنامه‌های زیرمجموعه برنامه‌های ستاد ساماندهی امور جوانان است باید در یک نهاد بالاتر مانند شورای عالی جوانان مطرح شود و به تصویب برسد.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طرح برگزاری جشنواره ملی ازدواج و خانواده در این جلسه قابل تعریف بود و کلیات آن تصویب شد تا هماهنگی‌های لازم برای برگزاری آن را انجام دهند.

سطوتی در مورد بودجه حوزه جوانان گفت: این بودجه نیاز به افزایش دارد و بودجه موجود ما کفایت لازم را نمی‌کند هرچند امور جوانان یک موضوع بین دستگاهی است و وزارت ورزش و جوانان یک نهاد سیاستگذار است و انجام هماهنگی‌های ملی فرابخشی و نظارت و ارزشیابی عملکرد دستگاه‌ها است در عین حال این وظایف نیازمند بودجه و اعتبارات لازم است.

وی ادامه داد: متأسفانه آنچه را که ما فعلا به لحاظ بودجه در اختیار داریم کفایت این کار را نمی‌دهد اما دستگاه‌ها هم باید در بودجه سنواتی خود توجه ویژه به امور جوانان داشته باشند و بر اساس بند الف ماده 41 قانونگذار از همه دستگاه‌های اجرایی خواسته است تا برنامه ساماندهی امور جوانان را در ذیل ردیف بودجه دستگاه خود پیش بینی کنند و آنها مکلف به انجام این کار شدند.

سطوتی اظهار داشت: ما هم از دستگاه‌ها و وزارتخانه ‌ها این را خواسته ایم که اعتبارات خاص به حوزه جوانان اختصاص دهند چراکه چند سال است این موضوع به خوبی محقق نشده است.

وی افزود: در گذشته تنها چهار دستگاه به وظیفه خود عمل کردند که وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان صدا و سیما به این وظیفه خود عمل کردند اما بقیه دستگاه‌ها این کار را انجام نداده اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها