امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13156
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همزمان با یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همزمان با یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده است.

مشاهدات خبرنگار فارس از برخی از شعب اخذ رأی حکایت از آن دارد که مردم تهران با حضور در پای صندوق‌های رأی درخلق حماسه دیگری هستند.

انتخاب 31 نفر به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری از آن جهت اهمیت دارد که این تعداد نماینده می‌توانند با برنامه‌ریزی و ریل‌گذاری صحیح تهران را به سمت پیشرفت و عدالت سوق دهند.

شهروندان تهرانی از صبح امروز با حضور در پای صندوق‌های رأی عزم خود را جزم کرده‌اند تا با انتخاب صحیح از بین بیش از یک هزار و  700 کاندیدای شورای اسلامی شهر تهران 31 نفر را انتخاب و راهی ساختمان بهشت کنند. البته در این راستا نباید از تعدد لیست‌ها در شهر تهران بگذریم که همین امر باعث به وجود آوردن درسرهایی برای شهروندان شده است.

به گزارش فارس، محمدرضا یکی از رأی‌دهندگان در قسمت جنوبی شهر تهران و در( مسجد لرزاده) با اشاره به اهمیت داشتن انتخابات شوراها گفت: باید با همان حساسیتی که رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنیم افراد مد نظر خود را نیز در شورای شهر برگزینیم.

وی تصریح کرد: نباید شهر را در اختیار افراد غیرمتخصص و ناکارآمد بدهیم و باید افرادی وارد شورای شهر شوند که بتوانند انتظارات شهروندان را برآورده کنند.

خانم حمیدی یکی دیگر از رأی‌دهندگان در یکی از مدارس جنوب تهران با تأکید بر اینکه انتخابات شوراها همیشه حائز اهمیت بوده، گفت: نباید انتخابات ریاست جمهوری بر انتخابات شوراها سایه برافکند.

وی تصریح کرد: بنده در تمامی دوره‌های گذشته در انتخابات شوراها شرکت کرده‌ام چرا که اعتقاد دارم انتخابات شوراها حائز اهمیت است.

علیرضا در خصوص اهمیت انتخابات شوراها و حضور نمایندگان در پارلمان شهری گفت: این افراد با حضور در پارلمان شهری می‌توانند شهردار را برای شهر برگزینند و اگر افراد غیرمتخصص وارد شورا شوند به طبع شهردار کارآمدی نیز نمی‌توانیم داشته باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد: شهروندان تهران با دقت و حساسیت خاص افراد مورد نظر را برای حضور در پارلمان شهری برگزیدند ضمن اینکه افراد منتخب شده بتوانند انتظارات شهروندان را در بخش‌های مختلف از جمله رفع مشکلات فرهنگی، ورزشی و علمی برآورده کنند.

تشکیل صف‌های طولانی در مقابل حوزه‌های اخذ رأی

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان اینکه صف‌های طولانی در جلوی حوزه‌های اخذ رأی مردم کشیده‌اند، گفت: استقبال بسیار باشکوه بوده است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه بحث نظارت بر انتخابات شوراها به طور مستمر انجام می‌شود، گفت: 17 هزار و  500 ناظر در سطح استان و  210 بازرس در  5 هزار و 826 شعبه بر انتخابات شوراها نظارت می‌کنند

دریافت شماره ملی از طریق تلفن/ ادارات ثبت احوال تا پایان زمان رأی‌گیری باز هستند

احمد قشمی رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر تهران گفت: تمامی ادارات ثبت احوال تا پایان زمان رأی‌گیری باز هستند.

وی ادامه داد: همچنین دفاتر پیشخوان سازمان ثبت‌احوال نیز به شهروندان خدمات لازم را ارائه می‌کند تا به راحتی بتواند در انتخابات شرکت کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران همچنین در خصوص دریافت شماره ملی گفت: افراد می‌توان شماره ملی خود را با دادن مشخصات به صورت تلفنی دریافت کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار