امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131560
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحیده نگین مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده و همچنین رئیس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحیده نگین مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده و همچنین رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی در نشست خبری خود با اشاره به فعالیت این مؤسسه اظهار داشت: بنای مؤسسه آموزشی عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی در سال 81 گذاشته شد.

وی تصریح کرد: مؤسسه اشاره شده اگر چه به شکل سازمان‌یافته فعالیت خود را در سال 87 تحت عنوان ستاد هماهنگی و نظارت بر مراکز آموزش علمی کاربردی آغاز نمود اما در سال 1390 مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قانون اهداف وظایف و تشکیلات وزارت علوم و اساسنامه دانشگاه جامع علمی - کاربردی، مصوب سال 71 شورای گسترش آموزش عالی و در جهت نیل به اهداف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و آیین‌نامه نظام آموزش مهارت و فناوری مصوب سال 1390 هیأت وزیران تأسیس شد.

نگین بیان داشت: هم اکنون با توجه به ضرورت آموزش‌های علمی کاربردی و به منظور ایجاد مهارت‌های لازم در نیروی انسانی شاغل در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی و بر اساس مجوز شماره 2/22/1057/19 مورخ 93/6/18 شورای گسترش آموزش عالی نام مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی به مؤسسه (مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی) تغییر یافت و مقرر شد این مؤسسه اقدام به برگزاری و پذیرش دانشجو در دوره‌های آموزشی بلندمدت منتهی به اخذ مدرک تحصیلی کوتاه‌مدت و ضمن خدمت در حوزه بهزیستی، رفاه و تأمین اجتماعی کند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده ادامه داد: در دوره‌های آموزشی بلندمدت این مؤسسه به دانشجویان مدرک تحصیلی ارائه خواهد کرد و در دوره‌های کوتاه‌مدت نیز به متقاضیان گواهی‌نامه‌هایی را صادر خواهد کرد.

رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی با اشاره به دوره‌های این مؤسسه گفت: دوره‌های کاردانی، دوره‌های کارشناسی و دوره‌های کارشناسی ارشد از جمله رشته‌هایی هستند که در این مؤسسه تدریس می‌شود.

وی یکی از اهداف این مؤسسه را تربیت نیروی انسانی آموزش دیده در حوزه‌های رفاهی و اجتماعی دانست و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و منابع محدود دولت، این مؤسسه نیروهای انسانی را با توجه به شرایط و برای ارائه خدمات در حوزه‌های رفاهی و اجتماعی تربیت می‌کند.

نگین ادامه داد: توجه به توسعه کمی و کیفی در حوزه‌های رفاهی از دیگر اهداف این مؤسسه محسوب می‌شود ضمن اینکه مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی در دوره جدید توجه ویژه‌ای را به موضوعات بیمه‌ای دارد که به همین لحاظ تفاهمنامه‌هایی را با سازمان‌های بیمه‌ای به امضا رسانده است.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده اضافه کرد: یکی از برنامه‌های این مؤسسه راه‌اندازی تعاونی‌های ویژه برای ارائه خدمات به کودکان و سالمندان است که در آینده نزدیک این تعاونی‌ها با همکاری و اخذ مجوز از سازمان بهزیستی راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 36 مرکز در کل کشور توسط این مؤسسه راه‌اندازی شده است ضمن اینکه 24 هزار دانشجو در 79 رشته در این مؤسسه در حال تحصیل هستند.

نگین ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های این مؤسسه رایزنی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت اجرای بیمه زنان خانه‌دار است چرا که ما اعتقاد داریم این بیمه باید برای زنان اجرایی شود که در همین زمینه پژوهش‌هایی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار