امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131565
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهور ناجا در چهل و پنجمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهور ناجا در چهل و پنجمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌ های ویژه ترافیکی با حضور مسئولین دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط پیرامون تمهیدات ترافیکی سفرهای عزاداران حسینی به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: تقریباً همه گزارشات حاکی از افزایش قابل توجه زائران عتبات عالیات است.

طرح ترافیکی اربعین جزو طرح‌های سالانه راهور شد/ قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران مستقر می‌شود

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: تا این لحظه حدود 900 هزار نفر با مجوز، ویزا و گذرنامه از مرز خارج شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران عتبات از مرز یک میلیون و 200 نفر نیز بگذرد و این آمار نسبت به یک دهه گذشته امسال در اوج خود قرار داد و بالاترین آمار را شاهد هستیم.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی ادامه داد: باید آمادگی و حساسیت دستگاه‌های مسئول در این زمینه بیشتر باشد و ما نیز مراقبت کنیم تا در ترددها جاده‌ای، ایمنی به مخاطره نیفتد و بتوانیم ایمنی و تسهیلات را در آمد و شد فراهم کنید.

وی با اشاره به سفر زائران از 20 روز قبل اظهار داشت: تا روز اربعین زائران کم کم می‌روند اما مسئله مهم این است که همه آنها می‌خواهند در یک روز برگردند و این حساسیت بیشتری را می‌طلبد.

سردار مؤمنی به طرح ترافیکی ویژه اربعین اشاره و تصریح کرد: از امسال طرح ترافیکی ویژه اربعین جزو طرح‌های سالانه تقویم راهور قرار می‌گیرد که اولین مصوبه آن نیز ایجاد قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران است.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به قرارگاه ترافیکی اربعین پرداخت و گفت: همه دستگاه‌ها یک نماینده برای این قرارگاه معرفی کنند تا بتوان از طریق همان قرارگاه برای ایمنی، تردد، سهولت و امدادرسانی برنامه‌ریزی کرد.

ایمنی و تسهیل دو طرح ویژه پلیس راهور در طرح ترافیکی ویژه اربعین

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه چهل و پنجمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی به مناسبت اربعین حسینی، اظهار داشت: در طول مسیر تردد زائران ایمنی مسئله مهمی است که باید رعایت شود و قرار شد در طول این مسیر همه دستگاه‌های امدادی، هلال‌احمر، پلیس،  اورژانس، راهداری و ... نیروهای خود را اضافه کنند.

وی در این مورد سه مسیر را معرفی کرد و گفت: مسیر اول مهران به ایلام، کرمانشاه، همدان به ساوه، ساوه به قزوین و در نهایت تهران است؛ مسیر دوم شلمچه و چزابه به اندیمشک، مرکزی و تهران و مسیر سوم خوزستان، کهگیلیویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، اصفهان و در نهایت تهران است که باید ایمنی در طول این مسیرها با هماهنگی همه دستگا‌‌ه‌ها تأمین شود.

رئیس پلیس راهور ناجا به ایمنی و تسهیل اشاره کرد و سه اولویت اول در بحث راهداری و امداد خودرو را از پایانه تا اولین شهر (مهران، بستان و خرمشهر) عنوان کرد و گفت: اولویت دوم انتقال از اولین شهر به مرکز استان (اهواز و ایلام است) و اولویت سوم نیز در بحث امداد و راهداری از مرکز استان به مابقی نقاط کشور است.

سردار مؤمنی به خبر هواشناسی در مورد وضعیت آب و هوایی در این ایام اشاره کرد و گفت: هواشناسی اعلام کرده هوای برفی نداریم و این امر موجب می‌شود که سرعت متوسط افزایش پیدا کند بنابراین پلیس راه باید قدم به قدم حضور فیزیکی به منظور اقدامات پیشگیرانه داشته باشد.

وی در مورد خودروهای شخصی زائران که در نقاط مرزی و پایانه‌ها پارک شده اشاره کرد و افزود: جرثقیل‌های سنگین باید در مسیرهای مهران - صالح‌آباد و ایلام تا اسلام‌آباد و کرمانشاه مستقر شوند تا بتوانند انتقال خودروها را هر چه سریعتر انجام دهند تا سد معبر ایجاد نشود.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به اختصاص دو فروند بالگرد در مهران اشاره و  تصریح کرد: این دو فروند بالگرد برای کنترل طول مسیر است و در اهواز نیز مستقر می‌شوند.

وی در ادامه به اعمال محدودیت تردد کامیون و تریلرهای حامل مواد غیر سوختی و فاسد شدنی اشاره کرد و گفت: بنا بر شرایط اگر نیاز باشد محدودیت‌هایی را به خصوص در زمان برگشت اعمال خواهیم کرد.

سردار مؤمنی به راهداری نیز توصیه کرد تا تعداد خودروهای مورد نیاز خود را پیش‌بینی کند و از استانهای همجوار نیز در این زمینه کمک بگیرد و این آمادگی وجود داشته باشد تا در صورت نیاز بتوان از ایلام، اهواز و بستان خودروهای مورد نیاز راهداری تأمین شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: هر اتفاقی که منجر به ایستایی شود باید سریعاً کنترل و رفع شود؛ بیمه هم باید به صورت ویژه در محل حضور داشته باشد و نسبت به پرداخت خسارت سر صحنه عمل کند تا منجر به رفع سد معبر شود.

وی گفت: رعایت مقررات و ایمنی اولویت اول ما است اما باید ما به کارها سرعت دهیم و پلیس راه باید افزایش مانور بین راهی داشته باشد و اگر کمبود نیرویی است از استانهای همجوار کمک گرفته شود تا جلوی ایستگاه‌های پلیس راه هیچگونه ایستایی وجود نداشته باشد.

سردار مؤمنی به کلیه دستگاه‌های مستقر در مسیر اشاره و تأکید کرد: هر دستگاهی که متوجه تصادف در نقطه‌ای شد باید بلافاصله به بقیه دستگاه‌ها اطلاع دهد.

وی در خاتمه به دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: دهه آخر صفر شلوغ‌ترین ایام سال در خراسان رضوی است و برای آن هم تمهیدات ویژه اندیشیده می‌شود.

سردار مؤمنی خاطرنشان کرد: طرح ویژه ترافیکی ایام اربعین تا پایان هفته آینده ادامه خواهد داشت.

حضور 10 هزار نفری پلیس راهور در طرح ویژه اربعین

سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه چهل و پنجمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی در جمع خبرنگاران به افزایش آمار زائران حسینی اشاره کرد و گفت: تا این لحظه 900 هزار نفر از مهران، چزابه و شلمچه خارج شده‌اند و پلیس راهور با توجه به افزایش زائران طرح‌های ویژه‌ ترافیکی ایام اربعین را اتخاذ کرده است و از امسال این طرح نیز جزو طرح‌های تقویم سالانه راهور قرار می‌گیرد.

وی به جلسه امروز اشاره و تصریح کرد: دستگاه‌های متولی از جمله ایمنی، امداد، حمل‌و نقل و ... بحث‌های مفصلی داشتند و قرار شد که افزایش حضور دستگاه‌ها را به صورت ویژه در این طرح داشته باشیم؛ همچنین راهنمایی و رانندگی با حضور 10 هزار نفری خود ایمنی راه‌ها را فراهم خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: راهداری و شهرداری تهران نیز اتوبوس‌هایی را پیش‌بینی کرده‌اند تا در سه مسیر اصلی و در سه اولویتی که ذکر شد تردد کنند و با افزایش حضور نسبت به جابجایی زائران کمک کنند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد تردد اتوبوس‌های داخل شهری در جاده‌ها گفت: ایمنی باید رعایت شود و اتوبوس‌های بین‌شهری مجاز هستند تا برای تردد در این مسیر و انتقال به زائران اقدام کنند.

سردار مؤمنی در مورد خودروهایی که زائرانی که در مسیر متوقف شده گفت: این خودروها 10 روز تا 2 هفته است که استارت نخورده‌اند و ممکن است حتی بنزین نیز نداشته باشند بنابراین حضور گسترده امداد خودرو برای رفع معایب و همچنین پیش‌بینی پمپ بنزین برای سوخت ‌آنها از الزامات است؛ قرار شده مصوبات این جلسه به وزارت نفت و شرکت توزیع‌کننده اعلام شود تا نسبت به تأمین سوخت پیش‌بینی لازم شود همچنین ناجا نیز  چند دستگاه پمپ بنزین سیار در طول مسیر مستقر کرده است.

سردار مؤمنی به بحث تصادفات پرداخت و گفت: مقرر شده جرثقیل سنگین، امداد و نجات و حتی بیمه‌ها نیز حضور حداکثری داشته باشند تا هیچ عاملی باعث به وجود آمدن سد معبر در مسیر نشود.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد دوربین‌های پلاک‌خوان در ماشین‌های راهنمایی و رانندگی گفت: طبق هماهنگی که با راهداری داشته‌ایم یکی از اولویت‌های ما کنترل هوشمند جاده‌هاست که این کنترل به صورت دوربین‌های سیار و ثابت است که دوربین‌های ثابت در طول جاده‌ها مشهود هستند اما دوربین‌های موقت به دو صورت هستند 1- موقت با پایه و 2- بخشی که در خودروها قرار می‌گیرند که این طرح در حال مطالعه نهایی و پایلوت است تا در آینده این دوربین‌ها در ماشین‌های پلیس استقرار شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها