امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131569
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس برآوردها جشنواره سه روزه نور در شهر لیون فرانسه بین دو تا سه میلیون نفر را راهی این ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس برآوردها جشنواره سه روزه نور در شهر لیون فرانسه بین دو تا سه میلیون نفر را راهی این شهر کرد که بخش اعظم آنها گردشگر بودند.

 

در جریان جشنواره نور شهر گردشگری و صنعتی لیون که سومین شهر بزرگ فرانسه پس از پاریس و مارسی محسوب می‌شود، بیش از 70 نوع نورپردازی در نقاط مختلف شهر اجرا شدند که در این میان نورپردازی خیره کننده رقص یک نهنگ در آب همگان را به شگفتی وا داشت.
 


 

جشنواره نور از سال 1852 هر ساله به طور مرتب در لیون برگزار می شود، اما تاریخچه برگزاری آن به سال 1643 میلادی بر می گردد  که در آن زمان طاعون در این شهر شیوع پیدا کرده بود و مردم برای از بین رفتن بیماری در جلوی کلیسای جامع شهر شمع روشن می کردند که در طی زمان به جشنواره نور تبدیل شد.

 

فرانسه که بیشتر گردشگرانش از کشورهای انگلیس، بلژیک و هلند هستند،  در سال 2012 همانند سالهای پیشین با کسب عنوان مقصد نخست گردشگری جهان میزبان 83 میلیون گردشگر بود و با حدود دو میلیون شاغل در صنعت گردشگری بیشترین تعداد شاغلان در این صنعت در قاره اروپا پس از اسپانیا را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها