امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131570
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
محمدحسین ارسطو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: بانک سفال یکی از مراکزی است که در شهرستان شوش بسیار ضروری بوده و به این دلیل تشکیل ...

محمدحسین ارسطو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: بانک سفال یکی از مراکزی است که در شهرستان شوش بسیار ضروری بوده و به این دلیل تشکیل این مرکز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته سفال‌های زیادی در سطح شهرستان کشف‌ شده که در انبارهایی دربسته نگهداری می‌شود افزود: به این دلیل این مرکز می‌تواند فضایی برای بازشناسایی، مرمت و پژوهش در این زمینه باشد.

مدیر پایگاه پژوهشی شوش با اشاره به اینکه سفال‌های شوش همه قیمتی هستند، خاطر نشان کرد: سفال‌های کشف‌ شده در شهر تاریخی شوش همه از نظر تاریخی دارای قدمت بسیار زیاد هستند و به این دلیل می‌توانند این سفال‌ها به پایه بسیار خوبی برای پژوهش تبدیل شوند.

ارسطو با تاکید بر اینکه این شهرستان توانایی‌های زیادی در بخش موزه دارد، افزود: در صورت راه‌اندازی بانک سفال این شهرستان می‌توان موزه سفال این شهر تاریخی را نیز راه‌اندازی کرد.

وی خاطر نشان کرد: راه‌اندازی بانک سفال می‌تواند به‌ صورت دقیق قدمت شهر شوش را مشخص کند به‌ نحوی‌ که قدمت سفال‌های پیدا شده در این شهر می‌تواند مرجعی در این زمینه به شمار آید.

مدیر پایگاه پژوهشی شوش با اشاره به اینکه باید این سفال‌ها مورد پژوهش قرار گیرند، عنوان کرد: در صورتی‌ که پژوهشگران برای مطالعه در بخش سفال‌های این شهر تاریخی اقدام کنند می‌توان کتاب سفال‌های این شهرستان را نیز به رشته تحریر درآورد و در این زمینه همکاری لازم را انجام خواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهر تاریخی شوش با داشتن محوطه تاریخی بسیار وسیعی که دارد توانایی زیادی در بخش پژوهشی داشته و در یک سال گذشته این شهر از نظر مرمتی و پژوهشی به کارگاهی بزرگ مبدل شده که در سال 2015 محوطه تاریخی این شهر به ثبت جهانی رسیده و خوزستان دارای سه اثر ثبت جهانی شود.
انتهای پیام/72006/الف30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار