امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131573
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حبیب مفخم متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: طب فیزیکی و توانبخشی به دنبال بروز هر بیماری که در ...

حبیب مفخم متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: طب فیزیکی و توانبخشی به دنبال بروز هر بیماری که در بیمار ناتوانی ایجاد می‌کند مداخله جدی کرده تا کیفیت زندگی بیمار ناتوان را ارتقاء دهد.

وی تصریح کرد: هر بیماری که در فرد ایجاد ناتوانی کند نه تنها تغییراتی کوچک در زندگی روزمره ایجاد می‌شود بلکه کیفیت زندگی نیز تغییر پیدا می‌کند و طب فیزیکی و توانبخشی در این عرصه تلاش می‌کند که کیفیت زندگی فرد را به سطح طبیعی نزدیک کند.

مفخم گفت: اگر فردی به دنبال ابتلا به هر بیماری مانند سرطان‌ها که ابتدا جراحی شده و سپس دارو درمانی و پرتو درمانی صورت می‌گیرد به برخی اختلالات ناشی از بیماری مانند ناتوانی مبتلا ‌شود طب فیزیکی وارد عمل می شود تا توانمندی های از دست رفته را به بیمار بازگرداند.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی خاطرنشان کرد: در برخی موارد نیز ما با ناتوانی‌های مادرزادی مواجهیم که ماحصل آن ایجاد ناتوانی‌هایی است که می‌توان با انجام اقدامات خاص درمانی تخصصی در حیطه توانبخشی آن را برطرف کرد یا به حداقل رساند.

وی افزود: در برخی موارد نیز تلاش می‌کنیم تا فرد علیرغم ناتوانی موجود از عهده امور روزمره خود و نیازهای شغلی خود برآید بنابراین از لحاظ کلی هر بیماری مانند بیماری‌های قلبی، توانبخشی قلبی، بیماری‌های تنفسی، توانبخشی ریوی و هر بیماری دیگری توانبخشی مخصوص به خود را دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها