امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131582
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی مژدهی پور در حاشیه همایش ارتقای سلامت ملی و مبارزه با فساد با حضور در جمع خبرنگاران در ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی مژدهی پور در حاشیه همایش ارتقای سلامت ملی و مبارزه با فساد با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده& zwnj;های قاچاق ارز گفت: پرونده‌های متفاوتی در خصوص قاچاق ارز در تعزیرات حکومتی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به پرونده‌های قاچاق ارز در بندر‌عباس اشاره کرد که مورد رسیدگی قرار گرفته و حکم آن صادر شده است.

وی در خصوص وظایف سازمان تعزیرات در بحث تعهدات ارزی هم گفت: این سازمان در دو بخش تعهدات ارز و پیگیری قاچاق ارز ورود می‌کند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: اگر کسی به منظور ورود کالایی از بانک ارز دریافت کند اما آن را در مسیر دیگری هزینه کند سازمان تعزیرات ورود کرده و ارز پرداخت شده را از آن فردی که تخلف کرده پس می‌گیرد.

مژدهی پور ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی غیر از تعهدات ارزی و قاچاق ارز به موضوع نوسانات قیمت در سطح بازار نیز ورود کرده و موضوع را رسیدگی می‌کند.

وی همچنین در خصوص نوسانات قیمت در بازار میوه و تره‌بار گفت: همکاران ما در این خصوص ستاد و کارگروهی را تشکیل داده‌اند و به صورت مستمر از ساعت 24 تا بامداد هر روز با حضور در میادین میوه و تره‌بار به تخلفات احتمالی رسیدگی می‌کنند.

مژدهی پور خاطرنشان کرد: خوشبختانه حضور مداوم و اطلاع‌رسانی و رسیدگی به گزارشات مردمی موجب به وجود آمدن نظم در بازار به ویژه بازار شهرستان‌ها شده البته در سطح خرده‌فروشی هنوز هم نظم مورد‌نظر حاکم نشده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص پرونده جریمه 6 هزار تومانی داروخانه به دلیل تخلف 600 هزار تومانی گفت: این پرونده به گونه‌ای نیست که در رسانه‌ها مطرح شده اگر هم اینگونه باشد رای صادره بدوی است و قطعا در مرحله تجدید‌نظر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی همچنین در خصوص نظارت تعزیرات و افزایش قیمت نان گفت: استان‌ها می‌توانند تا 30 درصد، قیمت نان را افزایش دهند و به طور سریع افزایش قیمت نان می‌تواند کیفیت نان را بالا ببرد، خوشبختانه در حال حاضر وضعیت بازار آرام است. این در حالی است که در گذشته شاهد نوسان بدی در بازار نان بودیم.

وی تصریح کرد: البته نمی‌گویم قیمت‌ها کاهش پیدا کرده اما اینطور هم نیست که روزانه و هفتگی افزایش قیمت داشته باشیم هرچند که قیمت‌ها بالاست اما فضای حاکم بر بازار فضای خوبی است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از مردم خواست برای خرید کالا اول به برچسب قیمت توجه کنند و از فروشنده فاکتور خرید دریافت کنند و در صورت مشاهده تخلف مورد را گزارش دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها