امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131592
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزار فارس به نقل از روابط عمومی سازمان محیط زیست، علی تیموری در تشریح سیاست‌های جدید سازمان در خصوص شکار حیات وحش با تاکید بر اینکه ...

به گزارش خبرگزار فارس به نقل از روابط عمومی سازمان محیط زیست، علی تیموری در تشریح سیاست‌های جدید سازمان در خصوص شکار حیات وحش با تاکید بر اینکه صدور پروانه شکار برای جمعیت‌های حیات وحش کشور درسال‌ جاری ممنوع است، اظهار داشت: در سال‌های آینده به سمت بهره‌گیری از ظرفیت‌های حاصل ازحفاظت و تکثیر جمعیت گونه‌های قابل شکار در شکل‌های مختلف برنامه‌ریزی هستیم.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست، ادامه داد: یکی از این برنامه‌های پیش بینی مناطقی تحت عنوان قرق‌های اختصاصی با موافقت شورای عالی محیط زیست توسط بخش خصوصی است که تا ضمن مشارکت در امر حفاظت از زیستگاه‌ها و حیات وحش و افزایش جمعیت آنها در برابر مقررات، فرصت بهره برداری از افزایش جمعیت گونه‌های قابل شکار فراهم گردد.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان برای صدور پروانه‌های شکار را حفاظت مشارکتی از مناطق محیط زیست عنوان کرد و گفت: مناطقی که امکان اجرای برنامه‌های حفاظت مشارکتی در آنها وجود دارد توسط معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی این سازمان احصاء و با مشارکت متقاضیان بخش خصوصی ضمن رفع موانع حقوقی و اجرای برنامه‌های حفاظتی در آنها، با افزایش جمعیت گونه‌های قابل شکار، امتیاز بهره‌برداری پایدار از افزایش جمعیت گونه‌های قابل شکار فراهم گردد.

بازنگری در دستور العمل تکثیر و پرورش گونه‌ها

تیموری در ادامه طرح های تکثیر و پرورش گونه‌ها را یکی دیگر از برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای شکار اعلام کرد و اظهار داشت: می‌بایست دستور العمل موجود در خصوص تکثیر و پرورش گونه‌ها بازنگری شود و در دستور العمل‌های جدید امکان تکثیر در اسارت گونه‌ها و رها سازی آنها در شکار گاه مورد نظر فراهم شده و پروانه شکار با هدف بهره برداری و بهروری پایدار صادر شود.

وی تصریح کرد: در سال‌جاری پروانه شکار پرنده برای استان‌هایی که شکار پرندگان معیشت جوامع محلی استان است و از این طریق امرار معاش می کنند با درخواست ادارات کل استانها صادر می‌شود.

سازمان حفاظت محیط زیست به "سیرک نه" اعتقاد دارد

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به شعار "سیرک حیوانات نه" اعتقاد دارد، اظهار داشت: این سازمان با هرگونه حیوان آزاری در سیرک ها مخالف است.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه مجوز جدید برای ایجاد سیرک ممنوع بوده است، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای سیرک های موجود نیز در حال برنامه‌ریزی و زمان بندی برای خروج حیوانات از سیرک است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار