امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131598
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد با اشاره به اینکه نشست امروز یک نشست اجرایی و عملی است، گفت: من سال‌ها قبل به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور بودم و در آن زمان پرونده 123 میلیارد تومانی و پس از آن پرونده سه هزار میلیاردی مطرح شد و این روزها هم پرونده فساد 12 هزار میلیاردی مطرح شده است.

وی افزود: اینکه این رقم درست است یا نه نمی‌دانم. اینکه آیا صلاح بود اعلام شود یا نه نظرات مختلف است اما یک امر را نمی‌توان انکار کرد. گویا فرایند اجرا در کشور به گونه‌ای است که هر روز باید شاهد یک فساد باشیم.

رئیسی با اشاره به اینکه در کشوری که مسئولینش سخن از نظارت و اراده دارند چرا این همه فساد وجود دارد، گفت: کشور ما دیگر به هیچ عنوان ظرفیت این نوع پرونده‌ها را ندارد.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه نباید اینگونه پرونده‌ها را پنهان کرد، گفت: ما باید کاری کنیم که دیگر چنین اتفاقاتی نیفتد و فکر می‌کنم نسخه و منشور پیش رو صحبت‌های رهبری است.

وی ادامه داد: ما باید کاری کنیم که اگر کسی اراده جرم هم کرد نتواند مرتکب جرم شود چرا که ممکن است انگیزه مجرمانه به هر دلیلی در افراد بروز کند اما فرایندهای اصلاح شده نباید اجازه دهد که جرم اتفاق بیفتد.

دادستان کل کشور ادامه داد: من پرونده‌ای را سراغ ندارم که در آن نظام اداری نقشی نداشته باشد. حتما ارتباط‌های ناسالم اداری چنین پرونده‌هایی را رقم زده است.

وی با اشاره به همکاری خوب میان قوا، گفت: امروز همکاری بین قوا زمینه بسیار خوبی برای شکل دادن نظام اداری است تا برخوردار از سلامت باشد.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه اگر هر چیزی از اعتدال و چارچوب قانونی خارج شود می‌توان آن را فساد دانست، گفت: ما نباید اجازه دهیم فساد در هیچ جای کشور لانه کند و این اراده جدی در بین مسئولان وجود دارد.

حجت‌الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: تداوم اعتماد مردم در گروه عمل مسئولان و مدیران در حوزه های مختلف است البته نیاز به تنقیه قوانین وجود دارد اما عزم و اراده جدی مدیران در حوزه‌های مختلف و نظارت متداوم می‌تواند زمینه پیشگیری از جرائم مختلف در آینده را فراهم کند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه هر کدام از مسئولین باید مرزبان حوزه‌های خود باشند،‌ گفت:‌مرزبان اقتصادی وزارت اقتصاد، مرزبان نظام بانکی بانک مرکزی و مرزبان مسائل فرهنگی مسئولین فرهنگی هستند. هر کدام باید دیده‌بانی و رصد کنند و با هرگونه تخلف برخورد کنند تا از هر گونه تهاجم و آسیب در امان باشند.

رئیسی با اشاره به اینکه سلامت اداری حق مردم است، گفت: من به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ دستگاه قضا باید مدعی حق مردم در سلامت اداری باشم.

وی خاطرنشان کرد: یقین دارم این اراده در دولت، مجلس و دستگاه قضایی وجود دارد و امیدوارم در سایه همین همکاری آنچه برمی‌آید عمل بازدارنده باشد.

در پایان این همایش تمبر یادبود همایش ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد با حضور مهاون اول رئیس جمهور رونمایی شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها