امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131601
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»،«اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی طی سخنرانی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»،«اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی طی سخنرانی در شهر «کوچابامبا» واقع در مرکز این کشور خطاب به مردم اعلام کرد که از نحوه کارکرد اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی (اوناسور) و جوامع کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب (سلاک) بسیار راضی می‌باشد چراکه تمامی آن‌ها را در جهت منافع کشورهای منطقه می‌پندارد.

«مورالس» در ادامه تأکید کرد که با وجود اقدامات خوب سازمان‌های ذکر شده ارگان‌هایی چون سازمان کشورهای آمریکایی هستند که تنها موافق سیاست‌های آمریکا بوده و به نفع کشورهای منطقه عمل نمی‌کنند.

وی در ادامه پس از اعلام نارضایتی خود نسبت به فعالیت‌های این سازمان تصریح کرد: چون اعضای «اوناسور» همگی از کشورهای همین منطقه هستند سیاست‌های خارجی وارد آن نشده و دخالتی در تصمیماتش نداشته است.

رئیس جمهور بولیوی در بخشی از سخنانش ضمن اشاره به موفقیت‌های بیشمار «اوناسور» خاطرنشان کرد: پس از «اوناسور» باید «سلاک» را پرورش دهیم؛ چراکه «سلاک» نوعی سازمان همچون سازمان کشورهای آمریکایی است با این تفاوت که کشوری چون آمریکا در آن وجود ندارد تا بر ما تسلط یافته و به ما زور بگوید.

«مورالس» همچنین افزود که آمریکا خود این سازمان را بنا کرده و با قرار دادن مقر آن در «واشنگتن» راه را برای ایجاد کودتا علیه رهبران کشورهای آمریکای لاتین هموارتر ساخت.

وی همچنین از برگزاری اجلاس کشورهای آمریکای لاتین که از سوی آمریکا و سازمان کشورهای آمریکایی حمایت می‌شود انتقاد کرده و ضمن ادای احترام به مقامات سلطنتی برخی کشورها ازجمله اسپانیا در این اجلاس اعلام کرد که نظام پادشاهی متعلق به منطقه آمریکای لاتین نبوده و نخواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها