امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131602
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (دوشنبه) این ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (دوشنبه) این مجلس گفت: تمام مسئولان امنیتی در نشست عمومی این مجلس فراخوانده شده و در مورد آزادی 3 فرمانده ارشد طالبان باید پاسخ گویند.

ابراهیمی افزود: نیروهای امنیتی افغان این فرماندهان ارشد طالبان را با تحمل سختی‎های زیاد دستگیر کرده‎اند و اکنون بدون دلائل موجه به دولت اسلام‎آباد سپرده می‎شود.

برخی دیگر از اعضای پارلمان نیز سپردن 3 فرمانده ارشد طالبان از سوی آمریکا به پاکستان را نقض پیمان امنیتی با آن کشور خواندند.

به گفته این اعضای پارلمان افغانستان، آمریکا با این کار عدم صداقت خود در قبال دولت کابل را اثبات کرد و ریاست امنیت ملی افغانستان نیز باید در خصوص تسلیم این فرماندهان به پاکستان تحقیق کنند.

این در حالی است که سفارت آمریکا در اسلام‎آباد اعلام کرده 3 فرمانده ارشد طالبان را که گفته می‎شود «لطیف‎الله محسود» فرمانده ارشد این گروه نیز شامل آن است به دولت اسلام‎آباد سپرده است.
در ادامه نشست امروز پارلمان افغانستان برخی اعضای این مجلس خواستار معرفی کابینه دولت وحدت ملی به پارلمان این کشور شدند.

به گفته این اعضای پارلمان، اعلام نشدن کابینه سبب شده تا سرپرست‎های وزارت خانه ها به درستی کار نکرده و مشکلات زیادی در ادارات دولتی ایجاد شود.

رئیس پارلمان افغانستان در این خصوص از ریاست جمهوری و ریاست اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان خواست تا با اعلام کردن کابینه جدید مشکلات و ناکارآیی ادارات دولتی را پایان بخشند.

این در حالی است که رئیس جمهور افغانستان پیش از سفر به انگلیس برای شرکت در کنفرانس «لندن» اعلام کرد: کابینه دولت وحدت ملی 2 تا 4 هفته دیگر اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها