امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131603
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «اسکار اسچمل» رئیس مؤسسه نظرسنجی

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «اسکار اسچمل» رئیس مؤسسه نظرسنجی تحقیقاتی «اینترلاسز» اعلام کرد: از هر 10 ونزوئلایی 8 نفر اقدامات خشونت‌آمیز در این کشور را رد کرده‌اند.

«خوزه ویسنته رانخل» روزنامه‌نگار معروف ونزوئلایی‌ در برنامه تلویزیونی خود با عنوان «امروز با ویسنته» خاطرنشان کرد: اکثر ونزوئلایی‌ها پایبند و متعهد به برقرای صلح و مخالف ترویج اقدامات خشونت‌آمیز اپوزیسیون برای بی‌ثبات‌کردن و بر هم زدن امنیت این کشور هستند.

«اسچمل» بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده 10 روزه مؤسسه «اینترلاسز» گفت: این بخش از مردم ونزوئلا ایجاد بی‌نظمی‌ها، راه‌حل‌های غیرقانونی و تظاهرات خشونت‌آمیز مخالفان از جمله گوآریمباها (آشوب‌گران در ونزوئلا) را رد کرده‌اند.

وی متذکر شد: ونزوئلا کشوری است دارای ثروت‌ها و ذخایر نفتی ارزشمند و برای خارج شدن از بحران اقتصادی حاضر بایستی آن‌ها را به پول تبدیل کند.

«اسچمل» در ادامه گفت: تنها «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا می‌تواند این کشور را از بحران اقتصادی موجود خارج سازد؛ بحرانی که بر کیفیت زندگی ونزوئلایی‌ها تأثیر بسیاری گذاشته است.

وی افزود که بسیاری از مردم ونزوئلا از بحران اقتصادی موجود رنج برده و ناراضی هستند که از جمله آن‌ها طرفداران دولت ساخته شده توسط «هوگو چاوز» فرمانده فقید این کشور می‌باشند که با این بحران مواجه‌ بوده و سعی دارند با کمک دولت آن را حل نمایند.

به گفت «رانخل» بحران اقتصادی و فساد موجود در ونزوئلا زندگی مردم این کشور را تحت تأثیر قرار داده و مانع از پیشرفت‌های اجتماعی شده است اما با این وجود هنوز راه‌حل‌هایی برای مقابله با این وضعیت وجود دارد.

پس از تحمل دوران سخت آشوب‌ها و درگیری‌های ایجاد شده از سوی اپوزیسیون و گروه‌های تحت تأثیر سیاست‌های غرب دولت بولیواری، این کشور پیوسته در تلاش است اتحاد و همبستگی مردم خود را افزایش دهد، اقدامی که به کمک تدابیر مناسب دولت «نیکلاس مادورو» باعث پیروزی این کشور بر دسیسه‌های دشمنان نیز شد.

ونزوئلا در فواصل ماه‌های فوریه و می سال گذشته (بهمن 92 تا خرداد 93) شاهد درگیری‌ها و آشوب‌های متعددی از سوی اپوزیسیون این کشور بود که به گفته دولت ونزوئلا هدفش ایجاد بی‌ثباتی و ناآرامی در دولت و برهم زدن آرامش و امنیت در کشور بود.

دولت ونزوئلا با اتخاذ تدابیری مؤثر و مفید با کمک همبستگی و اتحاد بالای مردم این کشور آمریکای جنوبی عوامل این فتنه را ناکام گذاشت و اجازه نداد این گروه به اهدافشان برسند.

«خوزه ویسنته رانخل» روزنامه‌نگار معروف در ونزوئلا می‌باشد که از دهه 60 تا 80 قرن بیستم در زمره فعالان سیاسی این کشور قرار داشت، وی پس از شکست در 2 دور از انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا عاقبت در سمت معاون اول «هوگو چاوز» رئیس جمهور سابق این کشور از سال 2002 تا 2007 مشغول به کار بوده است.

«رانخل» هم ‌اکنون در حال فعالیت در بخش‌های مختلف سیاسی کشور بوده و مسائل گوناگونی را در این خصوص مورد تحلیل قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها