امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131610
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس دستور «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان 7 وزیر دولت این کشور از سمت خود ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس دستور «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان 7 وزیر دولت این کشور از سمت خود برکنار شدند.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که «شیخ صالح آل الشیخ» از وزارت امور اسلامی برکنار شد و «شیخ سلیمان ابا الخیل» به عنوان جانشین وی انتخاب شد.

«خالد العنقری» از وزارت آموزش عالی برکنار شد «خالد السبتی» جانشین وی شد. از سوی دیگر «عبدالعزیز الخضیری» به عنوان وزیر اطلاع رسانی انتخاب شد.
از سوی دیگر «محمد آل هیازع» هم پس از آنکه چند ماه همزمان با افزایش آمار افراد کشته شده در عربستان براثر ابتلا به بیماری «کرولا» توسط پادشاه برکنار شده بود، به عنوان وزیر بهداشت جدید این کشور برگزیده شد.

به دستور پادشاه عربستان «محمد جمیل احمد ملا» از وزارت ارتباطات کنار گذاشته شده و «فهاد بن معتاد بن شفق احمد» جانشین وی شد.

«یوسف العثیمین» برکنار شد و «سلیمان الحمید» در وزارت امور اجتماعی به عنوان جانشین العثیمین انتخاب شد؛ «عبدالله المقبل» نیز به عنوان وزیر راه بجای «جبارة الصریصری» انتخاب شد.

پایگاه خبری العاجل نیز از برکناری «فهد بالغنیم» از وزارت کشاورزی خبر داد و اعلام کرد که «ولید الخریجی» جانشین وی شده است.

«عصام بن سعید» نیز به عنوان رئیس کمیته کارشناسان شورای وزیران و وزیر مشاور دولت انتخاب شده است.

رئیس دفتر شبکه خبری العربیه از ریاض اعلام کرد که تعدادی از این وزرا به دلیل اینکه دو دوره مسئولیت قانونی عهده دار بودن وزارت در دولت عربستان را بر عهده داشته‌اند از سمت خود برکنار شده‌اند، العربیه هم گزارش داد که وزرای برکنار شده به درخواست خودشان استعفا داده‌اند و پادشاه هم با این استعفا موافقت کرده است.

شورای وزیران عربستان نیز در جلسه روز دوشنبه (امروز) تعدادی از پرونده‌های مهم را بررسی کرد؛ در این جلسه «سعود بن فهد بن محمد بن سویلم» به عنوان وزیر مشاور وزارت خارجه انتخاب شد.
از سوی دیگر ملک عبدالله طی احکامی سرلشگر «سلیمان بن عبدالله العمرو» که مدیر کل دفاع شهری عربستان است و سرلشگر «عثمان بن ناصر المحرج» که مدیرکل امنیت عمومی است را به درجه سپهبدی ارتقا داد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها