امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131615
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، آمریکا و انگلیس که برای اولین بار در نشستی با موضوع خلع سلاح اتمی شرکت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، آمریکا و انگلیس که برای اولین بار در نشستی با موضوع خلع سلاح اتمی شرکت کردند، با فشار برای امحای زرادخانه اتمی‌شان مواجه شده‌اند.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد: آمریکا و انگلیس که برای اولین بار در کنفرانس بین‌المللی دو روزه تاثیر انسانی سلاح‌های اتمی شرکت کردند با فشار بسیاری از 157 کشور شرکت کننده در این نشست برای امحای زرادخانه اتمی خود مواجه شدند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: در این نشست که از امروز در وین شروع شد، روسیه، فرانسه و چین که سه کشوری که رسما به عنوان دارنده سلاح اتمی شناخته می‌شوند، شرکت نکردند؛ بسشیاری از 157 کشور شرکت کننده در این کنفرانس درباره روند امحای تسلیحات اتمی و خلع سلاح اتمی انتقاد دارند.

آمریکا به عنوان بزرگترین دارنده سلاح هسته‌ای در جهان در حالی به داشتن سلاح‌های اتمی خود و آزمایش‌ جدیدترین نوع انواع سلاح‌های خود ادامه می‌دهد که بر اساس معاهده عدم گسترش سلاح‌های اتمی(ان‌پی‌تی) که آمریکا نیز عضو آن است، کشورهای دارنده سلاح اتمی باید در مسیر خلع سلاح حرکت کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها