امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131616
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اریب ماجد» دانشجوی هندی عضو داعش از تلاشهایش برای انجام عملیات انفجاری در سوریه پرده ...

به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اریب ماجد» دانشجوی هندی عضو داعش از تلاشهایش برای انجام عملیات انفجاری در سوریه پرده برداشت.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از روزنامه تایمز هند نوشت، ماجد که توسط تروریست‌های داعش جذب این گروه شده بود،‌ به روزنامه تامیز هند گفت، پیش از این برای انجام عملیات انفجاری با استفاده از وسایل نقلیه سوری، اقدام کرده است.

وی هم‌چنین افزود زمانی که با داعش در سوریه هم‌کاری می‌کرد قصد داشته طی عملیاتی، یک وسیله نقلیه حامل مواد منفجره را منفجر کند. به گفته ماجد، این وسیله نقلیه در نزدیکی سیستمی حیاتی در سوریه قرار داشت و  انفجار آن نیروهای امنیتی سوری را به سمت وی می‌کشاند و وی قصد داشته بعد از تجمع نظامیان سوری در محل، عملیات انفجاری انجام دهد.

البته به گفته روزنامه تایمز هند، نیروهای امنیتی سوری حاضر در محل به وی مشکوک شده و از انجام هر اقدام انفجاری جلوگیری کردند. ماجد اعتراف کرده است ‌آموزش حملات انفجاری را از داعش گرفته است.

اسپوتنیک ادامه می‌دهد،‌ افرادی چون ماجد جهت انجام اقدامات مشابه در سد موصل در عراق مشارکت کردند.

روزنامه تایمز هند ادامه داد، بر اساس اعترافات ماجد،‌ داعش به این فرد مبلغ 2 هزار دلار به عنوان جایزه این اقدام و هم‌چنین کمک‌های درمانی قبل از سفرش به ترکیه برای بازگشت به کشورش، پرداخت کرده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها