امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131622
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان بر لزوم گنجاندن درس الفبای زبان عربی عثمانی در

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان بر لزوم گنجاندن درس الفبای زبان عربی عثمانی در دبیرستان‌های ترکیه تاکید کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه در اظهاراتی بر تلاش و عزم خود برای گنجاندن دروس الفبای زبان عربی عثمانی در دبیرستان‌های این کشور تاکید کرد. ادوغان گفت که «برای احیای پیوندهای آسیب‌دیده مردم ترکیه با ریشه‌هایمان، گنجاندن درس الفبای زبان عربی عثمانی، ضروری است».

حذف الفبای عربی عثمانی از زبان ترکیه در سال 1928 توسط مصطفی کمال آتاتورک انجام شد و پس از آن الفبای عربی جای خود را به الفبای لاتین داد.

طی هفته اخیر شورای ملی آموزش ترکیه که اعضای آن عضو دولت مورد حمایت اردوغان هستند، به اجباری کردن کلاس‌ها به زبان عربی عثمانی در مدارس دینی و نیز اختیاری شدن این اقدام در دبیرستان‌های عادی رای داد.

اردوغان در این باره گفت: کسانی هستند که می‌‌گویند این زبان نباید آموزش داده شود. زبان عثمانی در این کشور آموزش داده خواهد شد. این یک زبان خارجی نیست بلکه شکلی از زبان ترکیه است که هرگز دچار پیری و گذر زمان نخواهد شد».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها